1
HOODRIDE-BG :: Форуми :: Projects :: Trikes, bikes and others

<< Предишна тема | Следваща тема >>
DTF (Drift Trike Family) [Rat vs Stance]
Отиди на страница  «1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Автор Отговор
justanother
сряда 27 февруари 2013 - 23:07:47
Регистриран потребител #391
съобщения: 291
Днес имах малко време и естествено се заиграх да зглобявам.

Първо метнах задните колела че е най-лесно:

После метнах чашките и ... май съм се заиграл, защото няма снимки след това чак докато не на 3 гуми:

Като цяло толкова за днес. Надявам се до края на седмицата да е готова за каране, като нещата които остава да свърша за да стане за търкаляне са:

-да доцентровам каплата
-да си взема една вътрешна гума (тази която имам се оказа спукана и спада)
-и да изровя една скоба отнякъде за да стегне вилкта около колчето на кормилото. Помня че имах някъде оригиналната от балканчето но не мога да я намеря.
-нещо временно за седалка, че тия тръби не са никак удобни макар че и така се седи.

После следва тестване в реално време ... надявам се в Неделя ако не вали.

И вече след като се убедя, че става за каране и ще ми издържи гъза, ще почвам дойзкусуряването за което имам един дооооста по дълъг списък ...

[ Редактирано сряда 27 февруари 2013 - 23:10:05 ]

Най-отгоре
Machinezz
сряда 27 февруари 2013 - 23:22:31
Регистриран потребител #71
съобщения: 3135
Еей добре става,браво! Ще я разведря малко и ще пусна във ФБ.

Master yourself
Най-отгоре
justanother
сряда 27 февруари 2013 - 23:25:26
Благодаря, обаче аз не съм особенно голям фен на ФБ и нямам ФБ. Ако може нека си остане във форума. На който му е интересно да гледа и коментира тук. Пък по натам с клипове у тубата ще се разпространи манията ...

[ Редактирано сряда 27 февруари 2013 - 23:27:50 ]

Най-отгоре
Machinezz
сряда 27 февруари 2013 - 23:33:17
Регистриран потребител #71
съобщения: 3135
Твоя воля!
Тва приготвих,но щом не искаш,няма проблем и аз ненавиждам ФБ,но заради сайта трябва и там.
Ако размислиш,драсни.

Master yourself
Най-отгоре
rhase
сряда 27 февруари 2013 - 23:33:36
Регистриран потребител #682
съобщения: 188
Чук е!!!
А нещо за почивка на краката ще има ли... смисъл ако еевентуално някога се случи да се пуснеш в права линия, да има къде да ги опреш? Нещо от рода на тръбите които ползват БМХ-ърите при фрийстайл и др. Продават се даже готови такива, сега ме е яд че едно време си продадох байка с тях... но с повече мерак могат да се измайсторят.
Спирачка?

Най-отгоре
justanother
сряда 27 февруари 2013 - 23:42:23
Нека малко да добие вид и може да я пуснем тая зарибявака, че в момента е в много начален стадии. Смисъл, че кормилото е високо няма седалка, степенки за краката а и боята е временна ... смятам да е малко по хард и с разни други идей. Абе за накратко докато се постопли времето мисля да е готова за фотосесия и то в движение. Те тогава съм съгласен да я пуснем навсякъде.

rhase ... За краката ще има пегове от БМХ ... ама по натам, че с тая вилка ако и сложа и ще огъна оста. Требе си по яка вилка. Спирачка засега няма да има, че нямам всички чаркове за онези спирачки с челюстите. Губи ми се пружината дето връща.

Най-отгоре
rhase
сряда 27 февруари 2013 - 23:49:27
Регистриран потребител #682
съобщения: 188
Мога да преровя мазата за разни останки...ще излезе все нещо от полза. Мисля че имах едни скоби за безконечна спирачка....мое си въртиш кормилото, колкото си искаш, не се усукват жилата
Голяма дивотия става! Сигурно, нямаш търпение да я разходиш

Най-отгоре
justanother
събота 02 март 2013 - 11:56:09
Развитието продължава с пълна сила ... вчера след работа скокнах до едни стари познайници на бул. Руски и си взех една гума и една скоба за кормилото ... прибрах се и се почна:

Първо скъсих колчето на вилката за да може да слезе по ниско кормилото и след това с новата скоба всичко си дойде на място:

После се заех със седалката, която ще е изработена от един донор ... естествено с кожен салон:

Рамката на седалката е изработена от тръба която се съединява в задния край и може да се отваря. Разтегнах я малко и я прекарах през рамката на трайка както се вижда на снимките. След което я заших с няколко свински опашки (няма рат проект без свински опашки).

Самата седалка е дървена основа с малко дунапрен и отгоре кожичка и се хваща с винтчета. Понеже рамката на седалката и тази на триколката вече се пресичаха се наложи малко да поорежа но мисля че се получи добре:

После реших преди да продължа с облегалката, да си центровам предната капла защото ще е по удобно без облегалка да обърна триколката. Обаче нещо неможах да си намеря инструмента за нипели и затова просто резнах една отверка. А където центровката не ставаше със спиците (тая стоманена капла е доста упорита а има само 24 спици) използвах тръбен ключ. След центроването си сложих една лентада пази вътрешната гума от нипелите и с новата вътрешна и старата външна предното колело е завършено:

После се захванах с облегалката ... много мислих как точно да я хвана към всичко останало за да стане здраво и накрая се спрях на варианта със шпилки и скоби за спринклер ... получи се просто и много здраво решение:

Шпилките се кръстосват със задните рамена на рамката и по този начин облегалката няма къде да мърда. Всичко се стегна супер здраво а накрая се усетих, че вече отдавна е почнал следващия ден и няма как да ползвам флекса и просто огънах излишните шпилки докато се скъсат:

После монтирах и облегалката от кожения салон ...

Остана единствено да завия по няколко винта в задните колела за да не се разместят:

Получи се малко дълъг пост, но и снощи си беше дълга вечер. Легнах си към 3. НО в крайна сметка триколката е готова за първите тестове, който се надявам да се днес, ако не утре на срещата ще видим какво може.

Най-отгоре
justanother
събота 02 март 2013 - 12:07:47
Айде и малко снимчици на сегашното състояние + едно много важно допълнение. На куфара имах един стикер на форума който лепнахме едно време на една среща в София до Историческия музей. Вече е преместен на по добро място:

Следващите снимки вече трябва да са на асвалт ...

[ Редактирано събота 02 март 2013 - 12:08:58 ]

Най-отгоре
BukTop
събота 02 март 2013 - 16:42:57
Регистриран потребител #368
съобщения: 2003
Снимки не, клип!
Най-отгоре
Отиди на страница  «1 2 3 4 5 6 7 8 9 »  

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF