1
HOODRIDE-BG :: Форуми :: Projects :: Trikes, bikes and others

<< Предишна тема | Следваща тема >>
Едно малко по-нестандартно колело... (:
Отиди на страница  1 2 »
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Автор Отговор
stallion
понеделник 28 май 2012 - 22:04:55
Регистриран потребител #562
съобщения: 391
Здравейте, съфорумци! (: Отдавна следя форума активно и се любувам на хубавите Ви проекти. От Русе съм и за щастие мога и на живо да се порадвам на някои интересни возила, имам късмета да съм в квартал, където мога да засичам често някои от колите. Все още имам няколко месеца до вземането на книжка и честно казано вече нямам търпение, но реших да покажа двуколесното си, тъй като проектът ми беше вдъхновен именно от автомобилни форуми, клипове и снимки от събирания и т.н. Много идеи ми минаха през главата, с времето се променяха, но ето в крайна сметка докъде се стигна:
Първоначално започнах с Drag Freeborn Disc, като постепенно започнах да му сменям частите, докато накрая през началото на 2009 реших, че е време и за смяна на рамката със сегашната ми, беше слонова кост, както се вижда от снимките. Някои от вас може би са виждали из форума тази снимка > http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/198743_228809170490850_100000853051834_623011_3984358_n.jpg , подхвърляше се из темата на един колега, който също е избрал Sticker bomb-стила за своя Blockhead. Идеите ми от миналото лято, както и Sticker bomb-a обаче си заминаха, тази зима реших, че искам цялостна промяна на стила на колелото, както и да гоня максимално изчистен вид и възможно по-ниско тегло. Целия албум от прогреса ми можете да видите тук > https://www.facebook.com/media/set/?set=a.116852281686540.7510.100000853051834&type=3 , а ето и една снимчица преди/след, като втората е от днес, с новите ми гуми. (:

Ето и какви са ми частите:
-Рамка: Drag Climber 2009 14.5'
-Вилка: SR Suntour XCR 2008
-Курбели: Shimano Deore FC-M533 175mm
-Педали: NS Bikes Aerial
-Кормило: Funn Full Bore 690mm
-Лапа: Funn Rippa
-Грипове: NS Bikes Martin Slim Grips
-Спирачки: Clarks Skeletal Limited Edition
-Верига: Clarks
-Шини: Octane One Solar 32
-Предна главина: Da Bomb HeadSpin MKIII
-Задна главина: SRAM 10A MTH 406 DISC
-Гуми: GEAX White Collection 26x2.3
-Седалка: Tioga
Ето и още снимков материал:
Първата снимка е от миналото лято, а третата показва самоделните ми Lock-on грипове на NS Bikes, които направих от NS Bikes Marty Slim Grips и старите ми PRO Koryak. (: Вилката, лапата, курбелите и други сини дреболии съм си боядисал със спрей 94, а седалката съм си тапицирал също сам.

Моля за мнения, оценки, съвети, критика и т.н. (:

[ Редактирано понеделник 28 май 2012 - 22:07:16 ]

Най-отгоре
Machinezz
сряда 30 май 2012 - 18:25:21
Регистриран потребител #71
съобщения: 3135
Хубаво си го пипнал,никога не бих си го направил така цветово,но ако няма аз да го карам ми харесва много,супер изчистено весело и с добри части(като за стрийт байк).Какво друго си му замислил?

Master yourself
Най-отгоре
stallion
сряда 30 май 2012 - 20:16:38
Ами засега не съм мислил какво ще сменям, само мисля да сменя черната плоча с някаква бяла или синя, защото тази и без това е леко окривена. Иначе много ми се иска след време да му сложа и нова вилка, Rock Shox Argyle RCT 2012, мечтаната вилка се вижда на едната от снимките до моята. Рамка не съм мислил да сменям, вилката също не е сигурна, защото догодина най-вероятно ще се обзаведа с колица. Иначе много ми се иска да си взема някоя снижена бяла Е30-ка, а с времето ще се сдобие и с едни обърнати сини железарки, багажник за колело на покрива и тоя приятел отгоре...

Най-отгоре
Machinezz
сряда 30 май 2012 - 20:30:52
Регистриран потребител #71
съобщения: 3135
Имаш си някво синьо-бяло виждане за нещата,супер!
И аз се кефа на ROCK SHOX, едно време карах с RACE с карантия от TEAM,ама тва беше одавна де,вече кви неща са на пазара..

Master yourself
Най-отгоре
Tony
сряда 30 май 2012 - 22:34:55
Регистриран потребител #4
съобщения: 2853
Супер е цветово байка. Мен ми харесва как е станал. Аз като карах сичко ми беше черен мат , имах и един син байк де и си го обичах ама сега съм дърт вече . мен ме кефи синьо бялата ти визия . Аз сега ако пак се навия да си праа колело ше е круизер ама не съм сигурен къде ше си държа шкембето кат се пльосна на него . Супер е идеята за бял бумър със сини джанти. Ама каквото и да измислиш, най важното е теб да те кефи и да бъдеш себе си. Е и да не станеш рацер с неон и пейка на багажника . Бе за чалгата май нема да пиша....
Добре дошъл

висете отпуснато
Най-отгоре
stallion
сряда 30 май 2012 - 23:38:37
Неони, лепенки, изолирбанд и дрънкулки, много ясно, че ще ги има бе... Шегувам се, смятам за ужасна тенденцията към издигане в култ на селския тунинг и изгъзици в стил Fast & Furious 1 и 2 примерно... Моите слабости са изчистените и снижени возила, другата ми слабост са Rat style возилата. Просто не съм сигурен дали бих си позволил да причиня това на някоя кола, правейки я плъхче... Затова плановете ми са да заложа на семпъл и изчистен вид, само джантите ще са по-изпъкващи. С това колело на покрива, мисля че ще е доста приятна и нестандартна гледка. ^^

Най-отгоре
garfild
събота 02 юни 2012 - 23:20:47
Регистриран потребител #326
съобщения: 492
Хах, страхотно е колелцето! Вчера те видях докато се прибирах и доста се набива на очи Но чесно казано, като прочетох малко за 30-ката и байка на тавана се зарибих и очаквам по-скоро да го видя на живо! Продължаваи в същия дух!

Най-отгоре
stallion
неделя 03 юни 2012 - 01:31:13
Радвам се, че ти харесва. (: Ами ние всъщност сме почти съседи, тъй като живея до РПУ-то. Аз на път към фитнеса пък нарочно минавам по този маршрут, че да мога да се полюбувам на Полото. Също много хваща окото, уникално е направено. (: Всъщност в квартала има няколко коли на съфорумци, които смятам за много красиви и стига да нямате нищо против, при някое следващо ваше събиране, мога да се присъединя и аз с моето колело към някоя фотосесия.
ПП: Ами така ми се струва, или освен Полото имаш и BMX? Мисля, че съм виждал BMX до Полото, но може и да бъркам.

[ Редактирано неделя 03 юни 2012 - 01:32:56 ]

Най-отгоре
garfild
неделя 03 юни 2012 - 17:02:03
Регистриран потребител #326
съобщения: 492
Може, може може и на сбирка да дойдеш, може и фотосесийка да направим, може и BMX да имам може и за него да пусна тема като нямам какво да правя някой ден. Дано до края на лятото да се съберем всички и да разменим идеи

Най-отгоре
compact_
понеделник 23 юли 2012 - 17:18:34
Регистриран потребител #617
съобщения: 154
Здравей,колега!
Аз също съм фен на колелатЪ!Моето е HOOP X1 (аматьорско) ,но и моята вилка е "Bomb"-ната със малко "ръст" по кормилото.
Най-отгоре
Отиди на страница  1 2 »  

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF