1
HOODRIDE-BG :: Форуми :: Projects :: Light Mode

<< Предишна тема | Следваща тема >>
Alfa Romeo 159 Sportwagon [Bella Bambina]
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Автор Отговор
Chris
неделя 18 октомври 2020 - 12:46:19
Регистриран потребител #1
съобщения: 4004
Така... Мислех да не пиша за нея, но гледам, че форумът е замрял и реших да пусна някоя друга снимка.

Повечето от вас вече знаят, че Фиата приключи своя жизнен път и трябваше да му намеря заместник. Нещо, което отлагах от поне 2 години...

Ето я и нея - Родила се в Милано, живяла щастливо 13 години в Белуно и сега се подвизава по софийските улици... Alfa Romeo 159 с дизелов двигател 1.9 JTDm и 150 кончета, комбЕ или както му казват жабарите - Sportwagon

Планът е колата да не се пипа - без ръждиви капаци, без стикербомб, без ниски окачвания. Ежедневка, която ще претърпи някои козметични процедури, или иначе казано - начичкавех и аз

Първата и единствена снимка, която имам на 2-те бамбини:

Когато взех колата имаше 2 неша, които ми бъркаха в здравето - сини (студено бяло) LED габарити и още по-гадни дневни светлини...

...след като я обслужихме, побързах да поправя това. Сложих амбър крушки в габарита и взех оригинални халогени, на които Петко Бомбата сложи жълто фолио...

Други дреболии, които съм направил са подмяна на емблемите, някой друг стикер... сдобих се с едни лимитирани прагове, които още не съм монтирал. Ще изчакам да събера повече парчета от ti пъзела(ti при 159-ките е нещо като М-пауър при BMW).

И докато се занимавах с дреболии, оглеждах се за хубави 18" джанти. За Alfa Romeo обяви за джанти (и всички красиви) има, но за разлика от повечето Алфи 159 е 5х110 (като Опел), което се оказа проблем. Рядко излизаха обяви за хубави джанти, които да не струват една торба с пари. Да не говорим, че си бях харесал един определен модел от Brera, който се оказа още по-труден за намиране (не съм се отказал). И така докато си цъках една вечер - изпаднаха тези "телефонни шайби".

Взех ги на добра цена с доста тророарни екземи и 2 от тях бяха леко криви. Това не ме притесни, защото цената си заслужаваше, а пък планът ми е да ги боядисам в по-тъмен цвят (графит).

Не издържах - трябваше да ги наложа и да видя как стоят на колата, както и дали размерът гуми е правилния...

-линк-

Най-отгоре
Chris
понеделник 19 октомври 2020 - 19:42:18

И те така...

...стъпка по стъпка...

...и сега си ги гледам в хола!

Най-отгоре
Blad3maz7eR
неделя 15 ноември 2020 - 19:55:23
Регистриран потребител #8736
съобщения: 316
Поствай поствай. Със здраве да я търкаляш тая красавица

Кораба майка вече е и във фейсбук @HoodrideFIRAT
Най-отгоре
BikerBoyy
сряда 18 ноември 2020 - 11:48:56
Регистриран потребител #9440
съобщения: 25
Джантата е станала гръм след боята! Аз те мернах в нашия "щат"(Люлин) него ден, но бях с другата каляска, та не ме позна
П.С. Разбирам те какво е да ги гледаш цяла зима, моя Енкей и той така стоя на терасата почти 4 месеца докато не пукна пролет хахах.

[ Редактирано петък 27 ноември 2020 - 11:13:10 ]
Най-отгоре
Chris
четвъртък 26 ноември 2020 - 13:42:58
Свиркай, светкай, че съм като кон с капаци. Рядко гледам в колите, но пък никога не пропускам да погледна самите коли. Ще я науча и другата каляска.
Замислил съм още освежителни процедури, които обаче ще чакат пролетта да пукне и заедно с джантите ще ги добавя.

Най-отгоре

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF