1
HOODRIDE-BG :: Форуми :: Projects :: Light Mode

<< Предишна тема | Следваща тема >>
Mitsubishi Eclipse 1993 [Мици]
Отиди на страница  «1 2
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Автор Отговор
Tony
понеделник 06 април 2020 - 01:25:44
Регистриран потребител #4
съобщения: 2852
Браво! Ей това е описание на проект. А и е супер интересен. А пък и накъде има да се развива.....

висете отпуснато
Най-отгоре
BikerBoyy
понеделник 09 ноември 2020 - 13:39:01
Регистриран потребител #9440
съобщения: 25
Tony написа ...

Браво! Ей това е описание на проект. А и е супер интересен. А пък и накъде има да се развива.....

Мерси много!

Тея дни нещо се вдъхнових малко да ъпна темата, че не съм качвал нищо отдавна.
Ще се върна малко назад, със снимки от миналото лято, преди да сложа червения капак.
Надъхах се да си полирам капака, че от тея гадни безконтактни беше станал на д*пе.
Ето и ефекта.

Полирах и останалата часто от колата отгоре отгоре, останах доволен от резултата.
След това реших да пробвам и със стоповете какво ще стане.

Единия вече бях го изтъркал, преди да се сетя да снимам първо.
Стана за не повече от 20-30мин търкане на ръка, с няква смотана паста хахаха.
И както ме пита един авер, не - стоповете не са търкани предварително на водна, така си изглеждаха...

Месец след като ребилднах мотора ми текна водната помпа (която никога не съм сменял откакто имам колата )
Поръчах Айсин, такива са слагали оригинално.

Разходихме я и на Jap Fest 2k19, запознах се и с Дидо от Zpoint Varna - голям пич.
А километрите весело продължат да си се навъртат...

За сега толкова, скоро ще ъпна още доста снимки.

[ Редактирано вторник 17 ноември 2020 - 17:29:52 ]
Най-отгоре
BikerBoyy
вторник 17 ноември 2020 - 16:12:40
Та до къде бях стигнал... Аа да, задната броня искаше да пада и се наложи да я закрепя:

Свалих я, но докато я залепя и да изсъхне "качествено" лепилото мина има няма месец. Джитках си я така и даже си ме кефеше.

А тук е абсолютно Франки, със железарки отпред и без броня отзад.

Взех си едни реглажни ексцентрични болтове за кембър отпред, че имах едни леки притеснения - положителен кембър и бързо износващи се външни бордове на летните гуми. Сложих ги, но се оказа че им липсват специалните шайби и видимо ефект нямаше. В крайна сметка получих шайби чак това лято и ги монтирах. Резултата не е впечатляващ - Минус 0.5~6 гр. кембър, но в управлението се усеща леко подобрение.

Подготовка на железарките за зимния сезон.

Най-отгоре
BikerBoyy
вторник 17 ноември 2020 - 17:15:05
И точно преди да монтирам вече готовата задна броня, едно заблудено тинейджърче ми създаде допълнителна работа. Нелепа ситуация - тъкмо си паркирам колата и ще слизам, и в този момент виждам как една Витара захожда да паркира пред мен. В един момент установих, че не ме вижда и надух клалсона. Той все пак спря, чак след като ми се качи на капака... Както и да е, ядосах се, той си тръгна и докато бях още там, нов калпазанин реши да паркира на същото място и познайте - и той ме ме подпря... Толкова се ядосах, че за да не пребия някой си запалих колата и я преместих на 1км от това място.......

Щетите са почти никакви, крив капак, стчупена пластмаса на фара и централната бленда. Оправих ги набързо.
Преминаваме към заветното монтиране на бронята хахх.

Навън е кучи студ и човек какво друго да прави, освен да си го търка вкъщи. ХАХА
Малко преди/след:

Смених и капака на агренажа, че моя беше леко пукнат и не много добре боядисан.

разни

Пуснах и инсталация за полираните светлини малко по-горе, че заводско няма и ги сложих и тях. Бялата стана 3та лампа за задна, а червената - 3ти стоп. Всеки би се зачудил защо слагам 3ти стоп долу, в бронята като тя вече си има на крилото. Да ама не - оказа се, че заводски 3ти стоп са монтирали само на турбо версиите и на "фейсовите" за немския пазар. А това червено нещо в спойлера се оказа прост светлоотразител...

Все пак съм доволен от резултата.

Дойде и Март месец, карантината ни налегна и е време за нови надомни задачки :

Докато аз си пръсках рамената на чистачките, пластмастки и ламаринки, жена ми изяви желание да ми помага и полира пластмасите около фаровете.

Нямам снимки преди да са полирани, но тя се справи повече от чудесно, нищо че и е за първи път.

За днес приключвам с монтираните летни, че ми писна от тея железарки...
Следва продължение!
Най-отгоре
Chris
вторник 17 ноември 2020 - 18:33:45
Регистриран потребител #1
съобщения: 4004
Браво на жената! Добре се е справила!
Джантите пръскат! Ако добавиш и някой фланцец отзад ще заспят

Най-отгоре
BikerBoyy
сряда 18 ноември 2020 - 11:42:47
Дам, често изявява желание да ми помагна или да ми прави компания докато си човъркам.

За жалост фланци без раздуване на калници няма как да сложа, тествано е с 4 човека и багаж, на кофти асфалт опират... Виж, на железарките обаче едни 15-20мм ще им "лепнат" хахах.
Скоро като добавя още снимки, ще се разбере идеята на проекта, а надявам се и скоро да се осъществи, че нямам търпение вече хах, но всичко по реда си!
Най-отгоре
Отиди на страница  «1 2  

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF