1
HOODRIDE-BG :: Форуми :: Projects :: Old School

<< Предишна тема | Следваща тема >>
Peugeot 309 coupe - Сестричето
Отиди на страница  1 2 »
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Автор Отговор
Grizzly_2344
събота 15 юни 2019 - 19:51:33
Регистриран потребител #8865
съобщения: 18
Здравейте,
Реших да пусна темата тук, понеже освен ретро-та има и йънгтаймери като голф 2-ки и кадетчета. "Младо" ретро е и новата ни придобивка 309 coupe от 91-ва.
Колата ми попадна случайно докато се ровех из обяви с цел да се разсея. Наскоро преди това купиха една лачена Джета мк2 под носа ми (попринцип съм вагаджия, моя е и темата "VW Passat B4 - Beach Buggy" в Light mode раздела).
Та излиза ми на обява тоя червен сладур, изваден пред един навес за снимка (единствената в обявата). Съмнително изглеждаше отначало, сякаш стар човек е пуснал обявата, а и колата доста "дедешка" си изглеждаше - тасове, овчи кожи вместо калъфи на седалките и т.н.
Личен приоритет при купуване на коли особено 25-30 годишни ми е здраво купе и да е в състояние възможно най-близко до оригинал. Също така човекът който я продава и я е карал е от голямо значение, а в случая за мое щастие, се очертаваше да е именно типичния дядо като тези за които се бъзикат постоянно - бастун в багажника, карана само до магазина за хляб и т.н.

Уговорихме си среща със собственика, оказа се точно такъв какъвто си го представях, плюс няколко неочаквани неща като 3 пътувания България - Норвегия и обратно с конкретното Пежо. Впечатли ме, че е първи собственик в България, внесъл я е за себе си от Германия през 2009-та.
Колкото до състоянието на самата кола, удиви ме че наистина няма точка ръжда. 2-3 сгъвки по ламарините и 2-3 липсващи детайла от интериора, всичко друго пълен оригинал. Грабна ме, в този момент реших, че ще е наша

П.с. Прякорът сестричето дойде от факта, че като ги съберем с червеното 405 на приятелката ми са като батко с малката сестричка

Най-отгоре
Grizzly_2344
събота 15 юни 2019 - 20:20:21
Двигателят е 1.4i 75 коня, който мести 750-те кила неочаквано пъргаво. Занапред е възможно да го swap-на с 2000-кубиков от 405 SRI или пък от Mi16 ако изпадне. За момента обаче тъй като ще е дейли, ще се концентрираме в интериор (има за закърпване), освежаване на брони, пластмаси и други занимавки.

Първата работа след като го взехме е разбира се задължителното МФР(Масло Филтри Ремък ) плюс водна помпа и гарнитура на картера, че се беше омаслил доста

Също така смених антифриза с нов на HEPU, не съм купувал преди, споделете мнения дали е добър избор.

[ Редактирано събота 15 юни 2019 - 20:23:15 ]
Най-отгоре
Grizzly_2344
неделя 23 юни 2019 - 19:38:29
Вече сме на Софийски номера
Също така вчера беше първата й сериозна автомивка от доста време предполагам. Стана още по-червена
Следва малко тапицерска работа по седалките, както и пране на салона. Скоро ще има и нови джанти и волан.

Най-отгоре
Grizzly_2344
четвъртък 27 юни 2019 - 13:29:08
Разбира се, на това купе ще тичат най много едни Speedline 15" от 205/309 GTI.
Но докато намеря комплект в добро състояние, ми изпаднаха тези джантета, Rial Mesh 13" и реших да ги потъркалям тях за да не стои на тасове докато намеря Speedline
Снимков материал как седят на колата след 1-2 седмици

Най-отгоре
Chris
четвъртък 11 юли 2019 - 22:52:25
Регистриран потребител #1
съобщения: 3994
Добре дошъл!
Не останаха много такива коли, а от тази ще стане страхотен проект!
Нямям търпение да я видя с новите джанти

Най-отгоре
Grizzly_2344
петък 12 юли 2019 - 02:40:18
Благодаря, Крис. Да, не останаха много, двувратките особено се броят на пръсти. Джантите ги мятам след седмица, ще я снимам
п.с. Яд ме е, че изпуснах hoodride сбирката, не съм в БГ
Лятото ще има ли още подобни събирания?
Най-отгоре
wicked
петък 12 юли 2019 - 16:45:18
Регистриран потребител #752
съобщения: 791
Случва се някоя неделя в София на паркинга на Bauhaus да се съберем...

Глухите ослепяват, слепите оглушават, сакатите - умират. . . а на останалите им миришат краката!
Най-отгоре
Grizzly_2344
петък 12 юли 2019 - 18:50:23
Ослушвам се значи
Най-отгоре
Chris
вторник 16 юли 2019 - 23:43:23
Регистриран потребител #1
съобщения: 3994
Следи във Facebook. Там публикуваме инфо за всички неделни сбирки в София

Най-отгоре
BikerBoyy
четвъртък 18 юли 2019 - 13:50:25
Регистриран потребител #9440
съобщения: 11
Ще е хубаво да драсвате и по някой ред тук, във форума, за сбирки, че все още има и необлагодетелствани с фейсбук персони
И за да не е само спам, много добре ти върви новото проектче, следим!
Има ли развитие с Бийч бъгито?
Поздрави!
Най-отгоре
Отиди на страница  1 2 »  

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF