1
Отиди на страница  1 2 »
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Автор Отговор
samarastance
четвъртък 14 март 2019 - 11:06:40
Регистриран потребител #9492
съобщения: 13
Здравейте на всички, реших и аз да разкажа историята на моята кола, някои от вас вече я знаят, та колата е Лада 2108 1.3 65 коня 1992г. на реални 85 000 км. История е следната, понеже мечтаната ми кола в този живот ще си остане Toyota Corolla AE86, но най - вероятно така и няма да имам късмета да си взема една,преди време открих,че доста близка като визия и доста допадаща ми се оказа тази Лада. Та веднага започнах да търся запазена такава, търсих къде ли не, но се оказа,че тази кола е на изчезване и много от тях са вече в ужасно състояние.След доста чакане и търсене едно момче от Велико Търново се свърза с мен и ми каза,че негов съсед има такава лада и я продава.Помолих го за телефон и се свързах с човека, оказа се ,че човека има идея да я хвърля за скрап и само ако някой дойде скоро да я вземе, това е бил шанса. Та казах му че ще дойда да я погледна и ако си заслужава да я взема. Хванах рейса за Велико Търново и отидох на мястото , оказа се че колата наистина мнг си заслужаваше, а човека искаше да я хвърля за желязо(луда работа)!!! Та взех колата, върнах се и се започна с идеите.
Когато я взех колата беше седяла няколко години на вън без дори да се кара , изглеждаше доста зле.Първото нещо разбирасе беше да я измия и почистя хубаво и да я полирам , защото бояда беше доста изгоряла. След първото полиране колата изглеждаше ето така

[ Редактирано четвъртък 14 март 2019 - 11:18:41 ]
Най-отгоре
samarastance
петък 15 март 2019 - 00:40:51
Не след дълго намерих и джанти за Ладат, разширени железарки 8J на 8,5J с гуми 175/60/14

Най-отгоре
samarastance
петък 15 март 2019 - 00:52:36
Не можех да изчакам и ден да видя как ще и застанат.Оказа се,че в същност стана един OFFROAD трактор с една глава разстояние между гумата и калника

Най-отгоре
samarastance
петък 15 март 2019 - 01:07:31
Трябваше да се вземат някакви мерки, а в същото време приятелката ми си сменяше окачването,тя кара Citroen C2 VTS.Та взех предните и пружини и ги сложих за задни на Самарата(интересно но паснаха доста добре), а предните ги резнах на половина , резултата беше на яве !!!

Най-отгоре
samarastance
петък 15 март 2019 - 01:18:12
Докато си играя с окачвания и джанти, обаче бях забравил да сменя ангренажния ремък и водната помпа,и един прекрасен ден какво да стане освен от 1ва ня 2ра на цялата газ да скъса ангренажния ремък от там естествено сваляне глава и 6 криви клапана от общо 8
Най-отгоре
Chris
петък 15 март 2019 - 19:54:11
Регистриран потребител #1
съобщения: 3991
Повечето знаем как изглежда в момента колата, но не всеки знае колко труд и иновации са вложени в нея. Радвам се, че реши да ни разкажеш за нея и новите неща, които си й подготвил!

Най-отгоре
samarastance
събота 16 март 2019 - 00:27:46
С кеф ще ви дораскажа историята, и това което предстои да се прави !
Най-отгоре
samarastance
събота 16 март 2019 - 00:29:45
Та след инцидента с ангренажа нещата стояха така

Най-отгоре
samarastance
събота 16 март 2019 - 00:33:51
Всичко беше препипано и сменено с ново за да нямам повече проблеми

Най-отгоре
samarastance
събота 16 март 2019 - 00:38:40
Така и отново към проекта ,джантите имаха нужда от нова боя, както и предната решетка. Комбинацията много съживи вида на Самарата, и между другото измислих и лип на бронята

Най-отгоре
Отиди на страница  1 2 »  

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF