1
HOODRIDE-BG :: Форуми :: Projects :: Casual mode

<< Предишна тема | Следваща тема >>
Astra G Steath Micro Sporty Camper
Отиди на страница  «1 2 3 4
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Автор Отговор
Stuyo
сряда 16 януари 2019 - 16:05:52
Регистриран потребител #9030
съобщения: 35
Chris написа ...

Много ми харесва как обръщаш внимание на детайлите. А те са най-важни!
Малко повече онформация за HUD OBD дисплея може ли? От къде, за колко и какви данни показва?

Благодаря!
ХЪД-ът е ТОЗИ
На линка има детайлно описание. Скоростта я показва 3 км отгоре на оборотомера, 5 на компютъра, но това се настройва и е адекватно. Оборотите ги показва със забавяне,а и вече ми се струват излишни. Все още не съм си играл с него достатъчно, но за сега ми харесва, особено на тази цена. Колкото до има ли смисъл от по-голям - мисля че не, и този е предостатъчен, а и идеята е да не пречи много на видимостта.

Поръчал съм и тази стойка (8$):

В момента както е закачено почти до предното стъкло се вижда доста добре, но трябва някак си да му вдигна задния край - сега блести откъм самия дисплей също.

След тестовете мисля, че не ми е необходимо толкова информация и поръчах и ТОЗИ (14$). Той показва само скорост, има и маска, така че да не свети в очите. Няй-вероятно другия ще го продам/подаря на някой.

Сега искам и да задам въпрос за окачване, макар че надали е точното място тук. Понеже предните амортисьори скоро са ми за смяна, искам да взема някакви по-добри. Отделно обмислям снижаване отпред на колата, в момента дупката в калника ми е огромна.

За сега май клона към предни амортисьори Koni STR.T:

Гледах и Billstein, но разликата в цената е голяма.
Обмислям и да ги поръчам + комплект -30 приужини на Eibach, може да ги пробвам и на стоковите пружини, но предполагам че няма да е добре хич.

Другия вариант е цял комплект същите конита за 4 страни + H&R пружини, но на този етап не знам искам ли да снижавам и отзад.

Та въпросът е някой има ли опит с такива амортисьори или да гледам нещо друго?

[ Редактирано сряда 16 януари 2019 - 16:10:53 ]

Най-отгоре
Stuyo
четвъртък 17 януари 2019 - 10:44:52
Вчера пристинга и ново оборудване за работилницата, та мисля да пусна тук кратко ревю.

След големи перипети с чистене на раждив прах, дишане на същия и като цяло тотална мизерия, най-накрая се реших да купя нещо, което гледам отдавна - сгъваема камера за боядисване на модели. След като вчера най-накрая пристинга, вече можех да продължа с чистенето на спирачните автомати.

Ето как изглежда в сгънато положение (куфарче 42 x 24 x 15 cm):

Разгъва се доста бързо, сглобките са стабилни. Размерите разгъната са 48 x 42 x 36 cm. Филтърът е двуслоен, вентилаторът е доста тих. По спецификация дават 3 m³/min въздушен поток. В комплекта има включена и въртяща се подложка за боядисване. За всеки случай сложих едно дунапренче зад вентилатора, да видя колко прах излиза от задния край.

Ето как изглежда и с по-голямата ротационна подложка (25 см диаметър):

След около 2 часа пилене, нещата изглеждаха по следния начин:

Хубавото е, че страничните панели падат при нужда и има повче място за инструменти / да се бръкне с ръка. Доста удобно се оказа, също така и чисто. След цялата операция само трябваше да забърша с парцал страните и да изтупа филтрите. Първият беше доста мръсен, но вторият почти нямаше прах. Отзад на изхода имаше съвсем малко фин прах. Докато работех също наблюдавах дали излиза нещо отзад - видимо всичко беше чисто.

Следващите дни ще продължа тестовете, защото както може да видите, имам още бая рабода докато стигна до боя:

По въпроса за осветеността - страните са добре проектирани и се вижда идеално. По-скъпият вариант на тази камера има и допълнително лед осветление:

Но не си струваше парите, не е нещо което да не мога да си направя сам доста лесно. Поръчал съм от китайците алуминиеви канали за лед ленти (там са по-евтини), като дойдат се заемам и с тази задача.

Ако си купите втора камера, могат да бъдат сдвоени:

Отделно съм поръчал и въздуховодът от горната снимка (разгънат е 1.7м, поставя се лесно на прозорец):

За сега не ми е нужен, но като започна да боядисвам ще е добре дошъл.

Още една новост пристигна днес, която доста хора не одобряват. Но от друга страна офсетови джанти за мен се намират трудно, а това ми излезе безумно евтино (4 броя по 10 и 4 по 15 мм, ще видим кои ще ползвам):

[ Редактирано четвъртък 17 януари 2019 - 11:57:17 ]

Най-отгоре
wicked
петък 18 януари 2019 - 12:26:07
Регистриран потребител #752
съобщения: 785
Мислил ли си да направиш отделна тема за работилницата?
Дистанционни фланци е супер!

Глухите ослепяват, слепите оглушават, сакатите - умират. . . а на останалите им миришат краката!
Най-отгоре
Stuyo
петък 18 януари 2019 - 15:54:06
wicked написа ...

Да, обмислям го отдавна, но много ме мързи. Пък и до колко ще е интерес не знам.
Но да, тук не е най-доброто място за тез неща

Принципно бих направил ютуб канал/видеоблог и да стана гнусно богат, но и за това прекалено много ме мързи

И понеже пост без снимка е безмислен пост, ето малко снимки.

Изчистен шенкел:

Красив шенкел (боята е 4 в 1 - ръждопреобразувател, грунд, боя, лак)

Понеже нямам никаква идея как се боядисват части от окачване, реших всички повърхности, които контактуват с други елементи, да ги оставя небоядисани. Тук ротационната подложка (голямата) се оказа доста полезна.

И преебан шенкел. Някой очевидно е рязал болт:

И дежурният в темата въпрос: някой има ли идея какво да го правя това легло на болт? Все пак е носеща част, усилията са големи - да го пиля ли, така ли да го боядисвам?

[ Редактирано петък 18 януари 2019 - 16:28:14 ]

Най-отгоре
dopereach
понеделник 21 януари 2019 - 11:14:58
Регистриран потребител #7846
съобщения: 772
Stuyo написа ...

wicked написа ...

Да, обмислям го отдавна, но много ме мързи. Пък и до колко ще е интерес не знам.
Но да, тук не е най-доброто място за тез неща

Пускай, пускай ! Да знаеш как ти завиждам за това местенце, че със сигурност не съм само аз.
Най-отгоре
Stuyo
вторник 22 януари 2019 - 12:48:50
dopereach написа ...

Пускай, пускай ! Да знаеш как ти завиждам за това местенце, че със сигурност не съм само аз.

Ок, речено-сторено: DIY Работилница + Селски Тунинг Гараж

Пуснах и тема с въпроси за боядисване, ако някой по-вещ може да ми помогне: Боядисване на окачване + спирачни апарати - въпроси

И да не е темата съвсем без снимки:

Дойде отдушника на камерата:

Сложих и фланците, 15мм. Имаше доста чистене на ръжда и занимания. Естествено сложих и медна грес:

Получи се това:

И още една е няйния си гараж:

Най-отгоре
Stuyo
петък 25 януари 2019 - 10:35:01
Първата спирачка я боядисах, сложих лепенки, слжоих и лак. Единственият, който намерих за високи температури, беше на силиконова основа. Надявам се че ще държи. Естествено имаше стечки, дебели слоеве и като цяло драма. Не работя често със спрей и рядко ми се получава:

Резултатът все пак беше задоволителен, та ги и сготвих:

И естествено работата се омаза накрая. На места падна боята по ранзи ръбове, целият лак се напука. Но вече ми писна да се занимавам, та явно така ще останат. Имам още 3 броя, тъкмо да се понауча:

Ето ги сглобени и със сменени уплътнения, бутало, водачи:

Вчера пристигна поредната китайска пластмаса:

След малко гънене с пистолета за горещ въздух пасна идеално. Надявам се на тоя етап китайската лепенка М 3 3 да държи (по-натам ще е с монтажен силикон):

Дойдоха и Хела бибитките, но нямам време сега да свалям броня и да ги инсталирам. Също така не знам дали ще се съберат отзад, много малко място имам:

Дойдоха и щипки за бронята, доста добре изглеждат:

[ Редактирано петък 25 януари 2019 - 11:17:32 ]

Най-отгоре
Stuyo
понеделник 18 февруари 2019 - 16:05:25
Напредвам лекичко по проекта. Още два апарата са боядисани и лакирани, остава да се опекат:

Турих и едно червилце отпред, да има:

Поръчах и малко скъпотии, от които няма особен смисъл, но ме радват - кит за конверсия към шпилки + цветни гайки:

Стоят прекалено дискретно на зимните джанти, но с летните ще се оправи работата. Разкарах и оригиналните капачки, сложих същите като летните:

Най-отгоре
Stuyo
четвъртък 28 февруари 2019 - 11:17:59
Направих сенник за HUD-a, че свети неприятно и се вижда откъм шофьорското място. Стана доста лесно от тънка пластмаса + двулепящо тиксо:

Продължавам и с китайските боклуци, бронята ми се вижда прекалено скучна:

Може и да е малко прекалено, но на мен си ми харесва:

Взех и нови крушки за фаровете за мъгла, светят и бяло и жълто. Бая по-силни са от старите ми ЛЕДове:

Ето ги и в жълто:

Най-отгоре
Stuyo
четвъртък 14 март 2019 - 11:43:08
Успях най-накрая да събера всички части за ъпдейт на колата:

[

Успях вече да сложа задните пружини и реактивната щанга. Сложих и повдигащ тампон, защото не ми с еиска да става много ниска колата:

Ето го и крайният резултат:

Останалите неща вече са за майстор, не остава време да се занимавам повече.

Най-отгоре
Отиди на страница  «1 2 3 4  

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF