1 2 3 4 5 6
HOODRIDE-BG :: Форуми :: Projects :: Light Mode

<< Предишна тема | Следваща тема >>
VW Passat B4 - Beach Buggy
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked
Автор Отговор
Grizzly_2344
сряда 30 май 2018 - 21:41:34
Регистриран потребител #8865
съобщения: 8
Здравейте, колеги!
Казвам се Иван от София. Следя темите във форума от известно време и дойде ред да се включа и аз в тая готина общност. Макар и тепърва да започвам с hoodride-а, имам няколко идеи в главата, които чакат осъществяване.
Качил съм снимките горе-долу в хронологичен ред.
Пасатът е в семейството от 2007-ма година, и тъй като вмомента съм на 21, може да се каже, че юношеството ми е минало с него. От 2-ра и 3-та снимка се вижда, че винаги е доставял удоволствие, както през лятото, така и през зимата. Също така, на 4-та снимка се вижда, че е използван и за това, за което е правен - да върши работа
Баща ми никога не го е жалел и винаги е бил използван пълноценно като работна семейна кола. Колата е видяла и хиляди километри черни пътища, където винаги се е справяла безпроблемно. Може би заради всичките тези приключения през която е била, винаги съм си мечтал да направя тази кола в стил Beach Buggy, повдигната с високи гуми и джанти с борд. Никога не съм имал стьенс амбиции за пасата, и всъщност това ми харесва тук в този форум - има както смъкнати, така и вдигнати возила. Откакто ми беше завещана през не толкова далечната 2015 година работя по въпроса и не след дълго намерих запазен комплект Borbet A 15". Знаех, че ще влезне и 16-ска, но нали идеята ми е да е висока, тъй че се спрях на вариант 15 цола + гуми на височина 65.
За съжаление, от 2016 съм студент в чужбина и не ми остава много време да работя по любимата, а в случаите когато се прибера, я намирам като на последната снимка.
П.с. Ще опиша модовете в следващия пост, че тоя стана твърде дълъг за четене

Най-отгоре
Grizzly_2344
сряда 30 май 2018 - 22:12:40
С 2 думи, защо съм точно тук:
Изчел съм повечето от темите във форума и смятам, че community-то тук е супер яко. няма никакъв хейт спрям марката, има голфове, баварки, японки, италианки и това което обединява всички е колата да е различна и да хваща окото
От hoodride елементите, тези на които съм се спрял засега са жълто фолио на фароветe и камуфлажен декор като този от пасата на първата снимка. (За Rat style на някой детайл не съм мислил, макар че ръждицата ме е погнала по задните вежди )
Също така, според мен черните вежди по калниците на колите седят супер бойно и готино, за нещастие обаче GT вариантът на B4 излиза от завода без тях. Затова съм си набавил такива от B3 GT и смятам да ги преправя на моя пасат.
Взел съм и 20мм фланци за отзад, тъй като задницата на пасатите от тези години винаги ми е изглеждала по-прибрана от предницата и не ме кефи как седи. С фланците очаквам гумата да изпълни калника и да подчертае GT пакета.
Колкото до повдигането на колата, отзад смятам да използвам втулки, а предните макферсони да заменя с такива от TDI, G60 или VR6, които са произведени да издържат на по-тежък двигател и ще повдигнат предницата на 1.8 моното.
Още нещо, което супер ме кефи, а го няма произведено за пасат B4 е решетката HELLA с допълнителните фарчета. Купил съм такава от Golf mk3 и след преправяне се надявам да стои добре на пасата. Има малки дефекти, но тамън няма да ме е яд като преправям ОЕМ част
От голф топката на Порше смятам да направя топка за скоростния лост. Ако някой е пробвал да сподели сполучливо ли се получава
И разбира се, не може без стикери. Като голям любител на комбитата като цяло, съм взел 2 стикера Wagon Mafia за задните стъкла.
Това е засега, давайте мнения и съвети, и очаквайте развитие по "бъгито" в началото на летните дни

[ Редактирано сряда 30 май 2018 - 22:31:39 ]
Най-отгоре
Chris
събота 02 юни 2018 - 15:31:58
Регистриран потребител #1
съобщения: 3973
Здравей и добре дошъл!
Ще се радвам да се запознаем лично на националната среща!

Най-отгоре
Blad3maz7eR
събота 02 юни 2018 - 17:33:37
Регистриран потребител #8736
съобщения: 304
Аз на моя фиат съм слагал такава топка. Сега е свалена и мога да я снимам. Но при мен е на шлици и има един голям зъб. При вагЕните май е на резба, отвиваш старата топка подбираш свредло малко по-тънко и пробиваш. Следбтова завиваш и воала 🤣

Кораба майка вече е и във фейсбук @HoodrideFIRAT
Най-отгоре
Grizzly_2344
събота 02 юни 2018 - 21:25:09
Значи не е голяма философия За всеки случай първо ще пробвам да разпробия обикновена голф топка за проба, да не съсипя Поршето.
@Chris Колкото до hoodride срещата, за съжаление тази ще я изпусна, понеже съм извън страната. Надявам се ще има достатъчно снимков материал за точене на лиги, пък ако има някакви срещи Юли, Август месец - там съм
Най-отгоре
Grizzly_2344
неделя 07 октомври 2018 - 03:18:14
Лятото мина и замина, някои неща свърших по колата, някои не. Честно казано, от работа по механиката не ми остана време (и мангизи) за шукариите по визията. Но нещата са купени и няма да избягат. Почвам хронологично:

Реших да махна най-накрая гадната поставка за номера отпред. Не само беше потрошена, ами и ми харесва повече как седи без нея. Между другото, в бъдеще ако съвсем изтрещя и реша да сложа лебедка на пасата, номерът ще отиде на капака с нитове, както е на снимката. Като на истинските джипове, хаха.

Най-отгоре
Grizzly_2344
неделя 07 октомври 2018 - 03:21:17
Нещото, което ми беше задълже за това лято бяха фланците отзад. 20мм навън, по-добра визия и една идея по-стабилна. Единствената малка пречка беше ръбът на калника, който опираше като се качим 5 човека в колата + каяк на тавана. От лявата страна времето си беше казало думата, беше толкова изгнил, че го махнах с ръце. Отдясно малко помощ с тъпото на брадвата и вече имаме roll-нати калници (fender roller беше абсолютно безсмислено да наемам, не си струваше а и им искат майка си и баща си по форумите). Лепнахме и WagonMafia-та от 2-те страни на задните джамове.

[ Редактирано неделя 07 октомври 2018 - 03:22:57 ]
Най-отгоре
Grizzly_2344
неделя 07 октомври 2018 - 03:30:33
Тъй като исках тая кола да ме закара до морето и да ме върне, дойде време за сериозните неща. Амортесьори. Заден десен беше доста изпуснал и „дриблираше“ по дупките в София, тъй че смяната им беше наложителна. Спрях се на маслени Bilstein и си струваше, вече дупките се усещат само отпред Взех също така и втулки за повдигане на задницата, но за момента не ги сложих, тъй като отпред е със старите макферсони и щеше да вирне гъза доста грозно. Като сменя и отпред ще преценя дали да ги сложа. Довършихме ремонта с лагери и биалетки LEMFÖRDER, филтри Hengst и масло Total Quartz 7000. Последва 1800-километрово приключение по море и планини, пасатът не каза гък.

[ Редактирано неделя 07 октомври 2018 - 03:36:41 ]
Най-отгоре
Grizzly_2344
неделя 07 октомври 2018 - 03:33:44
GT пакетът, решетката на HELLA и голф топчето за скоростния лост ще почакат в гаража, междувременно съм запазил и едни жълти hoodride-lookin’ халогени за на тавана. Мисля, че ще седят доста готино, а и ще вършат работа в мъгливите зимни дни.
Това е засега от мен, повече при следващото прибиране в БГ
п.с. При следващата Hoodride сбирка на която сколасам да дойда, непременно трябва да си взема от кръглите стикерчета с кръста. Дочух, че Тодор с червеното GTI ги раздава, потвърдете дали е така

Най-отгоре

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF