1
HOODRIDE-BG :: Форуми :: Projects :: Old School

<< Предишна тема | Следваща тема >>
Невероятната 965-ца
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Автор Отговор
imavrodinov
вторник 25 април 2017 - 11:13:57
Регистриран потребител #8782
съобщения: 5
Здравейте, както разбрахте от представянето ми работя по един проект на базата на ЗАЗ 965А. Постигнатото до момента е резултат от многогодишен труд (възможността за работа с 2 деца е единствено нощем), много старание и любов. Ако имате желание мога да ви покажа в картинки "Пълната промяна" през която премина проекта ми, за да може купчина смачкано, ръждиво желязо да се прероди в този красавец на пътя. Ето и малко история: купих странното возило, което беше пред разпад с огромни дупки в дюшамето, счупена скоростна кутия но ... жив мАтор. Когато давах парите на продавача, същият ме гледаше недоумяващо и ме питаше дали наистина съм сигурен, че искам да взема "това". Какво да ви кажа - любов от пръв поглед! Бях лудо влюбен в колата и водих преговори с дядото на момчето в продължение на 4 години - как да не съм сигурен, че я искам. Отведох дзвера в гаража и се започна майсторенето. Заварки, кит, шкурка ... и накрая боя. Каква беше тази боя не зная, но я чаках да изсъхне 6 дена. Изкарах 965-цата на светло и ... оказа се че някой си я харесал. Да ама не познал с какво куче се захваща. Прибрах го един омършавял и се започна отново работа. Добре, че имам приятели, които да ми се връзват на акъла. След дълга и продължителна борба в реанимацията пациента се възстанови. Достигна до състоянието си в монента, като лечението продължава. Каква бе хирургическата намеса до този момент: 1. спирачната помпа се предаде и след отстраняване бе заменена с такава от москвич. 2. спирачните цилиндърчета протекоха и барабаните се подмениха с барабани от голф. 3. Въздуховодите на дупето бяха като циреи и се затвориха (сега диша откъм гърба) 4. калниците бяха много много схлупени и веждите бяха оскубани и префасонирани с такива от рабит. 5. тавана нисък - сложих люк но бях като в танк и веднага последва премахването му и поставяне на таван от мазда 121. 6. седалките бяха като табуретки (добре че ги откраднаха) - присадих от МХ2 7. през стъклата грее та се нетрае - веднага ретуш. 8. боята двуцветна 9. джантите летНи 10. фаровете и гривните от "някакъв" автомобил. По двигателя нищо не е пипано - предстои. В общи линии с няколко изречения това е проекта. Сега съм му вземал невероятни джанти боядисани в оранжево с полиран голям борд, но проблемът е, че са 9J, а още по-големият проблем е, че са 14 цола. Не мога да намеря 2 гуми 205/40.14 за да ги обуя и да го накича с тях. Та ако някой има широки 14 цолови гуми или има идея от къде да взема нека сподели. Ще пусна тема, че купувам но може и тук. Ето го и дзвера в 2 снимки. Ще сложа и още.

Ще се радвам да чуя мнения и препоръки от ваша страна
Най-отгоре
Blad3maz7eR
вторник 25 април 2017 - 18:17:11
Регистриран потребител #8736
съобщения: 312
Добре дошъл. Страхотен проект и страхотен резултат. Потърси такива гуми в ибей. Тука масово колите се рръшкат„по корем” и очаквай такива съвети най важното е на теб да ти харесва. Все пак съм сигурен, че хората обръщат главите след нея
П.П. тя не е ли в движение? Гледам на платформа е.

[ Редактирано вторник 25 април 2017 - 18:18:14 ]

Кораба майка вече е и във фейсбук @HoodrideFIRAT
Най-отгоре
imavrodinov
вторник 25 април 2017 - 20:58:18
Регистриран потребител #8782
съобщения: 5
Колата е в движение. Тук е момента когато я взимам от бояджийното. И аз искам да я смъкна малко но ще ми е нужен съвет как да го направя. Отпред е торсион с амортисьори... не съм го правил на такава кола и сега мисля по въпроса. Един колега беше снижавал ЗАЗ и се надявам той да даде съвет. Има доста доработки по колата, но като кача снимки ще се видят. Искам да сложа новите джанти ама гумите кът. Стречнах 195/65/14 но са доста високи. Всичко е въпрос на време.
Най-отгоре
Tony
сряда 26 април 2017 - 00:33:06
Регистриран потребител #4
съобщения: 2851
Супер е машината. Браво за вложения труд, любов и търпение. Иначе 205 на 14 май доста трудно ще набараш. Ама па 195 45 14 изпадат. Аз скоро набарах пълен комплект такива.
Успех и добре дошъл.

висете отпуснато
Най-отгоре
Мъро
сряда 26 април 2017 - 21:45:10
Регистриран потребител #8
съобщения: 2670
Добре дошъл и от мен!Давай повече снимки,не се прави на скоромен

Един минус за фолиото.... много е кичозно... А гуми изпадат,просто си трябва редовно следене на обяви.Аз търсих 2бр. 195/40/14 четири месеца...и намерих,вярно че са различно износени,но за целта ми,бяха идеални.

Който пие бира,зло не мисли!
Най-отгоре
shokwave
сряда 26 април 2017 - 21:59:18
Регистриран потребител #8730
съобщения: 41
аз най я виждам зазката с малки класически гуменки с бял кант.Много добре биха и седяли според мене
Най-отгоре
DorkstaR
петък 28 април 2017 - 21:24:53
Регистриран потребител #78
съобщения: 2478
Страхотна количка! Ще следя с интерес!

Driving definitions: Understeer is when you hit the wall with the front of the car and Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and Torque is how far you take the wall with you.
Най-отгоре

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF