1
Отиди на страница  1 2 3 »
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Темата е затворена
Автор Отговор
wicked
събота 15 април 2017 - 19:05:02
Регистриран потребител #752
съобщения: 783
Ехо,

Отдавна не съм писал, но не е имало и защо.
След като се сбогувах с Шкодилака ми беше много мерак да имам комби. И да е 4Х4. И да има люк. Ако може и да е високо, без да е джип. Ама и да не е по-бавно от шкодилака. Но и да е ръбато. Ако може и да не го кара всеки втори. И да не е много голямо, че по малките улички е зор.
И менках шкодата за форестър турбо - грозен, ръбат, видял много бой и лошо отношение, но със здраво сърце и Пафката с интонация на индиански вожд каза: "Ста'а" - това и чаках!

Вкарах го в сервиз, после в гумаджийница и си бих рекорда за разходи в рамките на 24 часа. Но ми беше кеф.

Така си го търкалях цяла зима, ходи по баири, по сметища, по писти.

Писна да го гледам такъв тъжен, скучен и осезаемо по-грозен от себеподобните си. Много мислих какво да го правя - ако го рат-на - ще изгние съвсем. Ако тръгна да го правя офроуд - маса пари и трябва да го карам с 90. Стенс - готино изглеждат, но дотам. Милитари - яко, но си имаме един полковник А изчистена визия хич не е моето.

Така или иначе съм на вълна широки железарки и с това започнах - взех най-евтините и ръждясали 15" оригинални джанти, пратих ги за разширяване, после на пясъкоструй и боядисване и пърхайки от щастие отидох да ми ги монтират на зимните гуми:

Всичко изглеждаше чудесно, докато на следващата сутрин тръгнах да показвам колата на приятелката ми и заварих това:

Изтекоха ми водите! Газ към Метро, купувай компресор (че и без това нямах), включвам го, спря след 1 минута - и запалката ми се скапа. Исках да утрепа някой. Докарах колата на мацката и благодарение на опразнения център на София, успях да наглася колата ѝ така, че шлауха на компресора да стигне до всички гуми. Разни минувачи, съседи: "Ей, гледай сега, как някой ти е спукал гумите, лоши хора, лоши", пък мен ме е срам, че сам се вкарвам във филм. След 20 минути беше "на крака" и газ към най-близката гумаджийница.

Оказа се, че заварките изпускат от няколко места, сложихме пак нормалните джанти. Обиколих 2 пъти София, докато намеря работещ магазин за автобои, след 2 часа захванах да "шприцвам" ("их вил йецт ауф дайне титен шприцен, оо яяя!") сефте с четка по заварките по съвет на джантаджията, който не отразих първоначално. Хората бъркат бои за яйца, аз бъркам ацетон на булеварда. Наплясках три ръце за всеки случай. Не ги снимах, щот' все още исках да пребия някой, но стана много красиво... Даже едни колеги минаха по тротоара и: "Ейй, ама ти и художник си станал" ...

После, стискайки палци отидох да слагаме нови летни гуми - много исках някакви по-големи, ама тъпите задни амортесьори имат едни чашки дет' пречат и не ми се рискуваше, и в крайна сметка си взех пак стандартните, но поне all terrain. Стана много китно:

Около 2 седмици умувах за концепцията на колата и в крайна сметка след идеите за служебен автомобил за разчистване на местопрестъпление, зомби хънтъри (има тук 1-2), пътна помощ и катафалка се сетих, че много си падам по филми, дет' извънземни e*ават майката на земляните и ...

... и сега ще гоня нелегалните спейсмени по техно парита (има тук един такъв спейсмен, дет' пък гони зомбита по селата, хахаха)

Това е за момента, ако си прочел дотук - адмирации за търпението!

Благодарности на Вик, Паф и Тони за консултациите, идеите и въобще!

Сега ще пускам "черно тото" коя джанта първа ще опре асфалта и след това ще избия де що има марсианци!

[ Редактирано събота 15 април 2017 - 19:31:16 ]

Глухите ослепяват, слепите оглушават, сакатите - умират. . . а на останалите им миришат краката!
Най-отгоре
stefan_milev
събота 15 април 2017 - 19:34:09
Регистриран потребител #4380
съобщения: 495
Доста дълго резюме...отне ми доста време, но...поздрави за машината! Явно вождовете са те облъчили и теб! Мнооого безаврийни километри!
Най-отгоре
rookiehoodie
събота 15 април 2017 - 19:35:43
Регистриран потребител #8587
съобщения: 228
Орлине ама и ти ли Бруте Вие не сте хора уа Ти, Пафката, Тони, Фил, Карамаринов, Вик и не знам още кой, лоши хора сте
Много ме кефи темата за спейсмен хънтър, радва много
Най-отгоре
wicked
събота 15 април 2017 - 19:45:09
Регистриран потребител #752
съобщения: 783
И други карат субару!?

Глухите ослепяват, слепите оглушават, сакатите - умират. . . а на останалите им миришат краката!
Най-отгоре
rookiehoodie
събота 15 април 2017 - 20:05:09
Регистриран потребител #8587
съобщения: 228
wicked написа ...

И други карат субару!?

Най-отгоре
Chris
събота 15 април 2017 - 21:52:10
Регистриран потребител #1
съобщения: 3983
Ако на Шкодилака седеше добре, то на тази дървеното фолио ще заспи!

Най-отгоре
Blad3maz7eR
неделя 16 април 2017 - 01:01:26
Регистриран потребител #8736
съобщения: 310
Избухвай яко... изчетох темата за шкодилака на един дъх. Пожелавам ти много безаварийни километри

Кораба майка вече е и във фейсбук @HoodrideFIRAT
Най-отгоре
Tony
неделя 16 април 2017 - 03:54:22
Регистриран потребител #4
съобщения: 2851
О йес о йес, ама както вика Карл Кокс , Мноо добре се е заформила. Дано филма със железата да се е получил. Мноо як прехващач се заформя.

висете отпуснато
Най-отгоре
Flipmode91
понеделник 17 април 2017 - 15:18:12
Регистриран потребител #8308
съобщения: 185
Тука скоро ще стане субару форум бе Иначе евала Орлич готина е и аз също като Крис си мисля че на тая дървеното фолио ще заспи

[ Редактирано понеделник 17 април 2017 - 15:18:29 ]

"A car has its own emotions and heart. You have to understand it and love it accordingly."
Най-отгоре
Мъро
понеделник 17 април 2017 - 20:50:26
Регистриран потребител #8
съобщения: 2670
Честито мен,очаквам с нетърпение развитието!
+1 за дървеното фолио.

ПП:Ако все още има проблем със заварките,аз съм намерил решението - полиуретанов силикон,мажеш обилно заварката и забравяш!

Който пие бира,зло не мисли!
Най-отгоре
Отиди на страница  1 2 3 »  

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF