1
Отиди на страница  1 2 3 »
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Автор Отговор
Tupalow.
петък 07 април 2017 - 23:53:14
Регистриран потребител #8778
съобщения: 15
Здравейте на всички!
Реших и аз да Ви представя моето Peugeot 405 2.0 SRI, което от няколко месеца съм се заел с него Изпитвах интерес към колата още от малък, бе карана от нашите в продължение на 14-15 години, след което закупихме по-голяма. Пускал съм я за продажба, но все не можах да се разделя и отпращах хората които ми звъняха по телефона.
Колата стоеше пред блока и се караше от дъжд на вятър, само аз от време на време я припалвах и раздвижвах между кварталните улички.
Започнах да се "грижа" повече за нея, колата започна да се кара по-често. След това сестра ми взе книжка и колата започна да се кара всеки ден.
1 година след това - лятото на 2016-та започнах да ъпгрейдвам.

*Ето в какво състояние беше когато започнах с нея*

*Ето в какво състояние беше когато започнах с нея*

Като за начало се започна с основен ремонт на двигателя и на ходовата част, което трябваше бе заменено с ново *по ходовата част почти всичко* след сглабяне двигателя изкара почти 13 бара компресия на всеки цилиндър.

*снимката е точно след като свалихме главата*

След това следваха джанти, търсех в продължение на няколко седмици, но все нещо не се получаваха нещата, накрая намерих и без да се колебая поръчах - Borbet RST17 16" 7.5J. След това търсех фланци няколко седмици, понеже нямах пари да поръчам на стругар да изработи пък без фланци отзад гумите задираха в ръкава *носача*. Намерих и фланци 21мм, поръчах, монтирах джантите иии.. гледката не ми хареса, започнах да търся и окачване.

*след като монтирах джантите и фланците"

*след като монтирах джантите и фланците"

Поръчах окачване - койлоувъри на марката TaTechnix с пълнители на KW.

След монтирането на койловете, се получии.....

След това бяха празници и колата се караше така в продължение на близо 3 месеца, докато през това време се занимавах със салона - пране на мокет, седалки, оправяне на багажник понеже влизаше вода от една цепнатина и тем подобни.

Всичко се оправи и се освежи, стана април месец и почна да ме дразни тази "стойка" с едно приятелче започнахме да презацепваме торсиона, обаче лявата ос на моста беше тотал щета заедно със носача, поръчах нов оборудван мост, от който използвах само моста и левия носач, всичко стана в рамките на 5 дни от които 2 дни чакахме части - жила за ръчната, мост и иглени лагери. Монтирахме, презацепвахме 4 или 5 пъти докато изкара визия която ще ми хареса, и накрая воаля, стана тя каквато стана, монтирахме всичко останало и изкарахме колата, отзад смъкването стана един път, ама как си трябва.

Засега съм стигнал само дотук, но има още какво да се желае!
Ще качвам по-рядко, но ще се старая!

Следва продължение....
Най-отгоре
dopereach
събота 08 април 2017 - 00:08:47
Регистриран потребител #7846
съобщения: 772
Добре дошъл яка трансформация евала, нещо различно въпреки, че си помислех в началото, че е Пежото на Кирил (тук вече някой коли си имат двойници)

[ Редактирано събота 08 април 2017 - 00:09:28 ]
Най-отгоре
Flipmode91
събота 08 април 2017 - 07:04:39
Регистриран потребител #8308
съобщения: 185
Митак иска ми се мойто пежо да изглежда така
Колега много добро се е получило и аз скоро взех такова пежо и ще влизам в проект но друг стил ще е

"A car has its own emotions and heart. You have to understand it and love it accordingly."
Най-отгоре
stefan_milev
събота 08 април 2017 - 09:17:06
Регистриран потребител #4380
съобщения: 495
Супер визия! Браво!
Най-отгоре
wicked
неделя 09 април 2017 - 18:08:22
Регистриран потребител #752
съобщения: 789
Много приятна и изчистена визия, браво! Какво си й намислил, викаш?

Глухите ослепяват, слепите оглушават, сакатите - умират. . . а на останалите им миришат краката!
Най-отгоре
Tupalow.
неделя 09 април 2017 - 19:11:45
Благодаря на всички!
Засега мисля да остане тайна какво съм намислил, понеже плановете ми много се объркават, но много скоро ще кача още снимки и се очакват още промени.
Най-отгоре
Tupalow.
четвъртък 13 април 2017 - 00:23:30
От доста време мисля да събера ми16 *"спортния" пакер на пежо 405*, та днес започнах от волана, все още се обмисля за другите работи, но просто моя волан ме дразнеше, пък спортен след време, този сега излезе на оферта.

*скоро ще се тапицира, разбрах от човека дето ми го продаде че под тапицерията е било ужас, но ще се оправи *

Също така от доста дълго време ме дразни и боята на колата, понеже е овехтяла и на места изгоряла до основата, та днес реших да започна малко от малко да я пооправям *мислех и за ръждичка, но това ми е план Б, ако не ми хареса как ще пасне боята*
Ходих да ми направят спрей по номера на боята и започнах с шкуренето, започнах от водна шкурка 400-800-1200 *утре ще купя 1500 и 2000 водна*. Търках до 23:00 пред блока, но си заслужаваше, утре карам до 2000 и пръскам спрей след това лак

*преди да започна*

[ Редактирано четвъртък 13 април 2017 - 00:40:13 ]
Най-отгоре
stefan_milev
четвъртък 13 април 2017 - 06:09:54
Регистриран потребител #4380
съобщения: 495
Спрея не е много подходящ за големи повърхности, защото не прави налягане, съответно метлата е гадна и ще стане на черти. От финансова страна също не е рентабилно...
Най-отгоре
Blad3maz7eR
четвъртък 13 април 2017 - 08:11:42
Регистриран потребител #8736
съобщения: 312
Стискам палци да ти се получи, но май ще минеш на план Б

Кораба майка вече е и във фейсбук @HoodrideFIRAT
Най-отгоре
Tupalow.
петък 14 април 2017 - 00:05:22
Днес свалих капака и решетката, за да дошкуря точките ръжда дето са се образували от камъчета със 150 едра шкурка и да мина капака със 1500 водна. Оправих точките, минах капака със 1500 избърсах го хубаво и докато разклащам спрея започна да вали дъжд, монтирах капака набързо понеже нямам гараж и няма къде да го боядисвам, прибрах решетката и останалите инструменти. Мина едно приятелче дето може да лепи фолио по прозорци, хванах го и залепихме на задните странични прозорци 35%, колкото да не е като "акравиум", оказа се малко по-тъмно отколкото очаквах, но крайния резултат ми хареса, скоро ще действаме и по задния прозорец, понеже не остана време днес. Лепнах 2 стикера *докато излезне тазгодишното издание на Hoodride* и се прибрах. Но ето малко снимки от днешния ден

*ДОБРЕ ЛИЙ 405-ЦАТА МАМОООУУУУУУУ"

[ Редактирано петък 14 април 2017 - 00:07:20 ]
Най-отгоре
Отиди на страница  1 2 3 »  

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF