1
HOODRIDE-BG :: Форуми :: Projects :: Light Mode

<< Предишна тема | Следваща тема >>
Mountain E36 (Torque to spec)
Отиди на страница  «1 2 3 4 »
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Автор Отговор
compact_
петък 10 март 2017 - 16:26:02
Регистриран потребител #617
съобщения: 153
Добро е воланчето, отскоро съм с такова и за малкото време, през което съм го карал се чувства доста добре

Страницата ми - -линк-
Най-отгоре
sajko
понеделник 13 март 2017 - 19:31:22
Регистриран потребител #8755
съобщения: 28
jjustrustt, ТУ взима своите жертви навсякъде Подай фейсбук приятелството там, ако вече не си.

Никола, този волан май се продаваше в OLX и точно преди да се свържа с продавача някой го купи. Със здраве да си го караш, радвам се, че ти допада.

Разглеждах и Нардитата и по-специално Deep Corn, обаче цените са със 150лв нагоре спрямо преди 6 месеца.

Аверчетата ме надъхват за M54B30 swap и натурата ми е дълбокo разделена между волан + седалка или 300Nm
Най-отгоре
jjustrustt
понеделник 13 март 2017 - 21:22:24
Регистриран потребител #303
съобщения: 445
sajko написа ...

jjustrustt, ТУ взима своите жертви навсякъде Подай фейсбук приятелството там, ако вече не си.

Никола, този волан май се продаваше в OLX и точно преди да се свържа с продавача някой го купи. Със здраве да си го караш, радвам се, че ти допада.

Разглеждах и Нардитата и по-специално Deep Corn, обаче цените са със 150лв нагоре спрямо преди 6 месеца.

Аверчетата ме надъхват за M54B30 swap и натурата ми е дълбокo разделена между волан + седалка или 300Nm

Задай на суап-а ! Седалка и волан ще намерим изпадат и за по 100 лв понякога! Пратил съм ти Даниел Димитров съм, двама шибека сме на профилната аз съм по-дебелия.

[ Редактирано понеделник 13 март 2017 - 21:22:49 ]

Най-отгоре
Tony
събота 18 март 2017 - 00:54:37
Регистриран потребител #4
съобщения: 2851
Смени волана и седалката. Това са ти основните неща с които имаш непрекъснат допир във всяка кола. Конски сили и нютони така и така винаги малеят....

висете отпуснато
Най-отгоре
sajko
вторник 21 март 2017 - 22:35:00
Докато се чудя и мая кое да взема нещата така се завъртяха,че днес дойде Sparco L777 заедно с фланец за quick release:

Супер запазен и удобен е на първи впечатления. Сега диря адапторен фланец за кормилния прът, който да не е китайски и по възможност да е под 100лв (все пак е просто фланец и се чудя дали да не дам на бай Иван стругаря да ми направи един от дуралуминий). До края на седмицата ми бе обещано да дойде и X-brace-a, а преди това май се очертава смяна на един от тампоните на мотора, че от много задайнинг иска да си ходи.
Най-отгоре
sajko
петък 07 април 2017 - 22:41:57
Воланът е вече в колата, но реших да го карам без quick release фланеца (който се продава, 30лв за хора от форума).

Дойде и клаксон, който ще монтирам в идните дни и ще кача още снимки.

Помеждувременно реших да си сменя единия тампон на двигателя, но накрая смених и двата, тъй като извадих оригиналните в този им вид:

Зимните клъчкикове са ги довършили. Започнах слагането на нит гайките, на които се хваща X brace-a за предния мост, но процедурата е малко тегава, когато нямаш на разположение нитачка, и за 3 часа успях да сложа само 2 от 4те. За любопитните ето това е DIY начинът:
Най-отгоре
sajko
четвъртък 13 април 2017 - 22:17:28
Вчера заспа и X-brace-a, но не успях да го снимам много добре:

Днес обаче взех по-интересните неща. Шопингът включва: оборудван мотор M54B30 (иначе казано 3.0 мотор от Е46), генерация и предни спирачки от Е46 330:

Най-отгоре
sajko
вторник 25 април 2017 - 15:08:59
Дойдоха колекторите и лапи от М52 (по-старата генерация шестаци на BMW), с които ще се кара. Моторът бе разкостен от периферия. Всичко е изчистено и си чака гарнитурите/ревизията. В списъка попадат следните неща:

гарнитура капак клапани (голяма болежка на тез гадни беНвета)
гарнитура маслено тяло
гарнитура всмукател
гарнитура на картер от силикон
водна помпа с метални перки
термостат
уплътнение на колянов вал от задната страна
паразитни ролки
ремъци
ревизия на стартер
наковаване на ново феродо
нови болтове за маховик и притискател

От към части, които си търся за да стане всичко успешно са:

инсталация от Е39 (по-дълга е и компютъра ще застане от правилната страна)
евентуално рейка от М52 (резервоарът на Е36ците е от две части и за да се уеднаквява нивото на бензина трябва да има линия за обратен бензин от рейката, а в новата от М54 няма такова нещо)

Скоро ще кача и снимки на всичко
Най-отгоре
compact_
вторник 25 април 2017 - 23:52:14
Регистриран потребител #617
съобщения: 153
Не си играеш, евала

Страницата ми - -линк-
Най-отгоре
jjustrustt
сряда 26 април 2017 - 10:43:20
Регистриран потребител #303
съобщения: 445
Бруталистично !

Най-отгоре
Отиди на страница  «1 2 3 4 »  

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF