1
HOODRIDE-BG :: Форуми :: Projects :: Casual mode

<< Предишна тема | Следваща тема >>
My Po-low 6N2 Black Arrow
Отиди на страница  1 2 »
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Автор Отговор
Snuupy
сряда 16 март 2016 - 10:28:32
Регистриран потребител #8316
съобщения: 43
Здравейте колеги,
пускам тема за 4-тото ми половерче, което усърдно майсторя от известно време. Най-накрая намерих златната среда между вървеж и приятен разход с мотора 1.4 TDI, малък, трицилиндров, трактороработещ, но все пак с градски разход 6/100, извън 4.5-5/100. За разлика от миналата ми малолитражка 6N1 1.4 - 60к.с., която хем не вървеше, хем даваше 8-10/100 градско и 6-7/100 извън, мога да кажа, че се родих. Другото приятно впечатление, което ми направи колата още преди да я купя на тестовото каране беше 200Nm въртящ момент, много яко дърпа, дори с 3-ма човека. Стига толкова технически характеристики, нека споделя малко какво съм направил по нея.
Колата я взех 24.07.2015г от Автокъща, с проблем в скоростите. Проблема беше 2 заминали синхронизатора на 1-ва и 2-ра, но родните майстори, решиха да сменим половината кола, тоест - съединител, синхронизатори, ново масло + добавка + труд, та = 720лв. Продавача от автокъщата ми даде 200лв за работата, което беше много коректно от негова страна и не вярвам, че някой друг би го направил. От там нататък нямах никакви проблеми с колата, не харчи грам масло, а вече е на 6000км от смяната, не пуши, супер е! Веднага щом я взех смених, ролци, ремъци, масла, филтри, както му е реда. След това взех нови гумени стелки за модела:

След, което сложих леко потъмняващо фолио на фаровете и жълто фолио на халогените:

Така лека полека колата почна да придобива искания от мен вид, последва смяна на колоните във вратите, първоначално взех Hertz DSK 165 нещо си там, на изобщо не ме изкефи как свирят, заводските ми свиреха по-добре... Та накрая от едно "шано" магазинче взех PHP Audio, италиански говорители, които нямат много разпространение в БГ:

Отдавна ми беше мерак да махна катализатора, после пък много клипове изгледах в YouTube за Mufferrectomy, тоест махане на задното гърне, и отзад на права тръба, така и стана...

Звука не е натрапчив и шумен, уморен е, плътен с повече чуване на турбото.
След това, понеже предните колонки нещо не ми стигнаха, реших да раздвижа ламарините с Boss Blade 15" 1400W:

Следващата инвестиция, която направих е ксенон...

Понеже вече не издържах със заводското окачване, реших да сложа коиловъри, тъй като исках зимата да си я вдигам, е не я вдигнах, но поне останах с намерението, което пак е нещо. Тук можете да видите колко съм щастлив, че махам заводската зла гад:

Преди:

Сега:

Преждевременно бях монтирал U.S. sidemarkers, понеже адски много се зарибих, пък няма полота за U.s. пазара, та взех маркерите от Volvo V40 до 2000г:

Като цяло за сега това са модификейшъните. Ще Ви държа в течение със следващите такива
Най-отгоре
Chris
четвъртък 17 март 2016 - 20:13:16
Регистриран потребител #1
съобщения: 3986
Веднага да развърташ тез койлове докрай! И една хубава широка джанта... и си ти! Добре дошъл!

Най-отгоре
Snuupy
петък 18 март 2016 - 00:03:29
Благодаря Крис. Значи да споделя, че не съм стенсаджия, тоест няма да гоня широки джанти с тесни гуми и тнт. Окачването на първо място ми е, защото имам фетиш към завоите, хаха. Второ, защото наистина си харесвам колата ниска, но караема. Ще видя как ще се развие нататък, за сега тези джанти ми харесват, само фланци ще сложа, просто не съм измерил още точно колко мм да бъдат. Ще се видим на националната
Най-отгоре
Silverlight
петък 18 март 2016 - 00:38:38
Регистриран потребител #8675
съобщения: 15
Мислил ли си да сложиш оранжеви мигачи? Според мен ще ходят повече на колата и ще се връзват с тези sidemakers.
-линк-

Кола без койлове е като жена без цици, върши ти работа, но не ти прави кефа!
Най-отгоре
roro
петък 18 март 2016 - 02:19:46
Регистриран потребител #366
съобщения: 325
Добре дошъл в сектата

Наполеон го е казал човека:
1 - " Всички жени са к*рви с изключение на майка ми
и сестра ми. Но, да не забравяме, че и те са жени"
2- " На бял лист не се подписвай и на х*ят си не уйдисвай"
Най-отгоре
Snuupy
петък 18 март 2016 - 08:54:47
Silverlight написа ...

Мислил ли си да сложиш оранжеви мигачи? Според мен ще ходят повече на колата и ще се връзват с тези sidemakers.
-линк-

Да, но не ми харесва, колите вече от 2000++г с кристални фарове малко става грозничко с оранжев мигач. Но съм замислил U.S. modul за мигачите, да светят постоянно оранжевко с намален интезитет, нещо такова:
Най-отгоре
Snuupy
петък 01 април 2016 - 20:05:24
Малко промени по колата....
сдобих се с ново CD, JVC KD-961, вече с HPF Филтър, да мога да изрежа ниските на предната линия. Махнах 15" Boss Blade и на нейно място дойде Boscmann 12" . Днес сложихме и нови дискове и кладки. Дискове Brembo, накладки Delphi. Ето и малко снимки на промените...
Най-отгоре
Silverlight
петък 01 април 2016 - 23:06:07
Регистриран потребител #8675
съобщения: 15
Как свири Бошмен-а колега и колко вата е?

Кола без койлове е като жена без цици, върши ти работа, но не ти прави кефа!
Най-отгоре
Snuupy
петък 01 април 2016 - 23:22:42
Ами, свири доста прилично, 700W Peak, 350W RMS му дават. В 60л кутия е, попринцип заводски му дават 47.8л кутия, аз ще му направя 50л кутия, искам да е по-компактен. Забравих да спомена, че взех и 4х 195/45/15 Firestone TZ200 и направихме реглаж на предницата с 1.5 градуса наклон по-разкрачена и -0,04 градуса клиренс на сходимостта, че като й раздавам газ в завоите и тези 200 нютона достигна предните точила, да имам хубав контрол, хаха.

[ Редактирано петък 01 април 2016 - 23:28:05 ]
Най-отгоре
Snuupy
събота 14 май 2016 - 16:14:43
Здравейте,
Някой да има познат тенекеджия/бояджия. Имам 4 детайла за боядисване, търся преференциални цени
Най-отгоре
Отиди на страница  1 2 »  

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF