1
Отиди на страница  1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Автор Отговор
BukTop
понеделник 02 март 2015 - 12:14:45
Регистриран потребител #368
съобщения: 2003
И така, обещах, че като започне да се прави нещо по колата ще пусна тема, та... първо накратко за самата нея.
Subaru Impreza 98г. EJ20 115к.с. напълно стокова, блъскана отпред, но нищо фрапиращо, като изключим, че после е сглобявана некадърно и криво, но поправимо. Единствената "модификация" по нея е бензиновата печка Webasto, на която се кефя цяла зима.
Снимки от първия ден:

Бързо установих, че с тая височина няма да я бъде, след като подбих единия праг и спуках гума на един кален баир същия ден още. Веднага започна планиране и четене за лифт, гуми и т.н.

Естествено не пропуснахме да й щракнем малко позьорски снимки:

След няколко дни, още преди да й сменя номерата даже, я заварих сутринта на паркинга в това състояние:

Всякакво планиране за модове, отиде по дяволите за известно време, докато се занимавах с полиция, застрахователи, КАТ, стъклари и други, все така "приятни" неща...

След като приключих работа с гореизброените, започнах да се оглеждам за джанти. Спрях се на стокови 15ки от Форестър:

Искаше ми се нещо по-изнесено, но тези ще свършат работа за сега. Пръснах ги със зеленото от джантите на полото, че ми беше под ръка:

И се започна четене и умуване за вид и размер гуми. Естествено исках кални, но предвид, че колата ще се кара повече, като ежедневка, отколкото по горите се спрях на АТ: Yokohama Geolandar AT-S 205/70/15. Около 5-6 см по-високи от заводския размер 185/70/14.

Всичко хубаво, но се оказа, че опират яко, най-вече в печката, която е в бронята пред предна лява гума... Не го мислих много, поръчах си 5см. лифт кит още същия ден.
Преди няколко дни кита пристигна, но се оказа, че някои неща не пасват. Един съвет от мен, не взимайте размери за такива неща, на тъмно с рулетката...
Стана ясно, че ще трябва да се преправя и ще се забави сигурно около седмица още. Нямах търпение вече и вчера се хванах, преместих печката, така че да не пречи на гумата (което изобщо не беше толкова лесно колкото звучи), поизрязах известно количество пластмаси, други които се спасиха, пристегнах с опашки, така че да не пречат и гумите се събраха!

Започна вече да прилича на кола. В момента обаче нещата са: no fat chicks, will rub. Тези дни ще трябва леко да "обработя" някои места с чук, резачки и други подръчни инструменти.
Това е за момента, определено още неща ще се случват, само време и финанси да има. Търся жълто фолио между другото, някой, ако знае къде има във Варна, да сподели.

ПП. Обещавам да й направя хубави снимки, дето да не с в тъпия мол и да не са с телефона.
Най-отгоре
dopereach
понеделник 02 март 2015 - 12:38:25
Регистриран потребител #7846
съобщения: 772
BukTop написа ...

В момента обаче нещата са: no fat chicks, will rub.

именно бая са тлъсти тея гуми
иначе за фолио аз вече два пъти си поръчвам от едно момче от Плевен и съм доволен

[ Редактирано понеделник 02 март 2015 - 12:39:44 ]
Най-отгоре
Tony
понеделник 02 март 2015 - 21:24:01
Регистриран потребител #4
съобщения: 2851
Аз ше отговора и после ше я метна в кежуъл.... Просто за собствен кеф и заради джантите . Мноо брутално са застанали . Кефи ме фитмънта отвсякъде. Според мен не ти трябва друго Ет. Айде почвай да прехвърляш и друг хардуер по нея вече. Просто знам, че е въпрос на време и кинти де...
Ма Субито е на там -

висете отпуснато
Най-отгоре
Azul
вторник 03 март 2015 - 19:01:02
Регистриран потребител #6631
съобщения: 210
Колко фолио ти трябва?

Peugeot 406 Nortwest
Най-отгоре
BukTop
сряда 04 март 2015 - 19:40:55
Azul написа ...

Колко фолио ти трябва?

За двата халогена отпред.

Ето го и лифт кита, стои и си чака в багажника:

Най-отгоре
Azul
събота 07 март 2015 - 20:23:41
Регистриран потребител #6631
съобщения: 210
Аре ще ти намерим стещу една почерпка на Албенския панаир.

Peugeot 406 Nortwest
Най-отгоре
BukTop
понеделник 13 април 2015 - 23:19:17
Днес беше ползотворен ден, най-сетне си повдигнах колата. Естествено не мина без каръщини и разни преправяния (а трябваше всичко да е плъг енд плей, уж ), но поне е готово.
Благодарско на Митака (dopereach), че помогна и нащрака хубави снимки.
Ето и някои от тях:

[/link]

[link]

Утре следва реглаж и всичко трябва да е ОК вече.
И скоро очаквайте кално включване.
Най-отгоре
wicked
понеделник 13 април 2015 - 23:35:56
Регистриран потребител #752
съобщения: 788
Много помпозно тъй! Ето ти идея:

Глухите ослепяват, слепите оглушават, сакатите - умират. . . а на останалите им миришат краката!
Най-отгоре
Tony
вторник 14 април 2015 - 01:03:08
Регистриран потребител #4
съобщения: 2851
Мауии баси стойката. Както и напоследък се говори у стенс уъркс ( истиснкия, не нашия) "кой каза, че за да е куул трее да е ниско". Мен лично мноо ми писна от китайски джанти и койлоувъри. Малко друга визия си трябва да се разчупят нещата. Абе писна ми от овчалъка у нас де. Е, такива неща ме радват. А фаровете трее са си жълти. Със зелените джанти ше станат тъкмо раста .

висете отпуснато
Най-отгоре
dopereach
вторник 14 април 2015 - 15:32:04
Регистриран потребител #7846
съобщения: 772
Важното е че стана, иначе и аз щях да нося фолио, но той си е намерил вече. Страшно е Субито, ще чакаме снимки в натуралната му обстановка.

[ Редактирано вторник 14 април 2015 - 15:33:20 ]
Най-отгоре
Отиди на страница  1 2 3 4 5 6 7 8 9 »  

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF