1
HOODRIDE-BG :: Форуми :: Projects :: Hard mode

<< Предишна тема | Следваща тема >>
BMW E28 M20B20 - една различна "класика"
Отиди на страница  1 2 3 4 5 6 7 8 »
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Автор Отговор
snitch
неделя 24 август 2014 - 14:50:08
Регистриран потребител #8438
съобщения: 71
Здравейте колеги,

от много време насам все не успявам да пусна тази тема, но сега искам да ви представя скромния си проект по една стара акула.

Всичко започна преди година, на националния BMW събор, където я видях за първи път:

Обзе ме някакъв нечуван ентусиазъм и не след дълго, изцяло благодарение на колегата ZARAZA от BMW форума, докарахме 5-цата в София.

Тук идва и моментът с повечко инфо за модела от снимките: BMW-то е модел Е28, 5 серия от '87-ма (една от последните), редови шестак м20б20 пълна инжекция, със сто двадесет и няколко полуживи коне, захранвани от LPG. Диф - отворен 4.27

седалки от следващия модел Е34, табло- здраво с минимални пукнатини , което е голяма рядкост =))) и боядисван в черно таван:

Не мина много време и със смяната на регистрацията (което си беше малък ад в КАТ!!) се почнаха промените:

първата не е от най- приятните, но няма как, сделката беше такава- смяна на джантите:

малко "направи си сам" модификация:

следват фаровете: махам гадното черно фолио и минавам към жълти фарове, благодарение на Марто резултата е уникален:

И сега по- сериозната работа, с Мони почваме разглобяване и оправяне на сравнително малкото изгнили елементи по тази девственица. Август е - main target да я стегнем за зимата!

Ето и какво открихме:

нищо страшно на пръв поглед... ( и по- зле сме виждали )
изваждаме почти всичко отвътре, като мокета не се даде лесно, но поне мина без рязане ...

Почва се: Аз и Мони с най- добрите ни приятели: Struna 170A, ръждопреобразовател wuerth и епоксиден грунд на лакпром в действие:

заварявам отскоро, не ме съдете много жестоко:

следва внимание по познатите ни болни места: прагове и дъна:

като всяка себепризнала се изгнила дупка: изглежда малка, но като се разчистиш става по- голяма :р

режем до чисто!

пускаме вътрешен праг, по него затваряме и дъната

не изглежда да е много, нали?

но се оказа, че не е и малко->

Докато чакаме да сгънат праговете отделям малко внимание на други елементи.
малко освежаване на бъбреците:

освежаване на решетките:

маската на фаровете:

добре става:

С тази маска ще е нещо набързо, не ми се занимава да я изправям, в перспектива ще се сменя!

[ Редактирано неделя 24 август 2014 - 15:30:41 ]

Gangsta rap made me do it.......
by ICE CUBE
Най-отгоре
snitch
неделя 24 август 2014 - 15:30:17
Продължавам с калниците:

Тези дупки са ужасни, защото не подлежат на заваряване, ламарината е тънка и гори. Нямам време да търся други и с малко иновативност решавам да ползвам мрежа за шпакловки и боди 999 за възстановяване...

сега остава и другият да мине през същата процедура.

Праговете вече са налични, викам Мони за помощ и продължаваме!
Преди да свалим задния мост с носачите обърнете внимание на следната некадърност:

пример: как Не се сменят тампони на заден мост, който и да го е направил най- вероятно ги е сменял на място и въобще не успял да донабие тампона =(( резултата беше ужасяващ и при тръгване и при движение.., но дотук с мъките.

избиването- лесно! Имах големи дилеми дали да е полиуретан , но се спрях на гумени:

Ето и повече за историята на праговете:

ненужната скраб да я няма!

Праговете са старателно обработени отвътре (направени са отводнителни отвори като оригиналните) и отвън с нужните грундове и покрития, а в последствие вътре е напръскано обилно с парафин =))

линията е спазена

Не забравяме да обърнем внимание на веждите:

Сигурно се чудите какво правя в Hard mode, но имайте търпение, до тук е още края на август 2013та - едва началото на този проект!

by ICE CUBE
Най-отгоре
bmwlado
неделя 24 август 2014 - 16:29:38
Регистриран потребител #92
съобщения: 117
Екстра е,направо я докарваи днес от 18;00 на 202ра да и се изкефим на живо.
Най-отгоре
snitch
неделя 24 август 2014 - 16:39:26
Не се стърпях за следното:

Идеята за "селдки шпер" не е от любимите ми неща, но не мога да опиша колко радост са донесли тези заварки в последствие

Ето я в посъбран вид:

Съблечена няма да ходи! Сменям скапаната броня с друга:

Отвътре минавам с устойчива боя (с посипка)

Отвън - падна яко търкане с най- евтината паста за полиране и с пепелта от печката... ефекта е много добър!

Трудно е да действаш по проект с всекидневната си кола, хем в движение хем в проект...

Октомври идва с необходимостта от внимание по окачването, не че не ми допадаше ниска, не ме разбирайте погрешно, ама т'ва с рязаните пружини не го разбирам - не е гот за софийските условия. За мен е air или сток и затова махам рязаните и слагам стокови отпред а отзад от предишния модел Е12, по- твърди от тези на Е28, но и една идея по- високи. Истината: возията е невероятна, за сметка на визията...

малко грес и връщам оригиналните тампони отпред

Не остана време, зимата може да дойде скоро, продължавам с малко внимание по двигателя:

първо сменям неработещата помпа с работеща + нов филтър и маркучи

тайничко се надявам с това да я подкарам на бензин...
но все пак проверявам инжекторите, сменям о- пръстените, почистваме и ги раздвижваме

следва реглаж на клапаните и нова гарнитура

коша старателно измит с химия на synt, преместихме изпарителя (първоначално беше поставен над акумулатора)сменени маси, нови кабели, сменихме всички напукани, течащи водни маркучи с нови, сменен газов маркуч, сменени бензинови маркучи, кабели, свещи,

оставя да запали и на бензин и ще е супер...
...но така и не запали- драми в шунтирани релета извън компетенцията ми не пускат ток до инжекторите, а до рейката идва бензин. При загасен мотор обаче има два плюса във всеки инжектор... - ще се търси помощ ... За сега ще продължи да пали на газ.

Ето и как изглежда коша:
преди ->

и след ->

Не пропускаме смазване на стартера + нов шалтер:

Последни ремонти, някой от които в следствие на ниските пружини:

радвам се че не е ал. картер и лесно пробката вече няма да сочи назад...

Химията обаче ми спретна адски номер, залепнал е феродовия, до последно се надявах да е помпа, но уви...

Но поне сега с помощта на същата химия ще олекотим скоростната от цялата мизерия полепнала отвън

колкото и да ми се искаше, не остана време за една стружка на маховика...

[ Редактирано неделя 24 август 2014 - 16:42:13 ]

by ICE CUBE
Най-отгоре
snitch
неделя 24 август 2014 - 17:01:17

С поставянето на най- важния за мен стикер се надявам скоро да осъществя всичките си фантазии на тема рат в този проект, но всичко с времето си... търпение му е майката... ; )

С поздравления към фотографа! =)))

ето я и първата промяна на един от готовите детайли:

Следваща модификация: Изхвърлям тежкото гърне, което не само късаше тампоните, ами и стойките им.. олекотявам положението с две тръби и малко вирнати накрайници за по кретенска визия!
ползвам стара биаледка и шпилка вместо тампон отзад, да е сигурно, че няма къде да ходи в завой ...

Умирам си от нетърпение за следващи промени, но се мина доста време докато вкарам в действие част от идеите.

by ICE CUBE
Най-отгоре
snitch
неделя 24 август 2014 - 17:22:09

Неопитната ми ръка оставя доста дефекти под фолиото (балони или залепване на криво), но не обръщам особено внимание и преминавам на следващия детайл.

И така... на ред е престилката, залепена, грундирана и на филер:

Проба: би трябвало да стои добре...

готова е за боя обръщам се за съдействие към Lunatic, моя така добър приятел бояджия, надявам се да вникне внимателно в идеята. Все пак успя на черна база да стане такова жълто =)))

С аерографа помага K&M (Кирчо- мерси!)

бързо изрязвам шаблони за ръждата и ето го ефекта:

нямах особено търпение за светлосенки в "ръждата" , бързах за лак:

Монтирана изглежда по- добре!

чувства се добре в компанията на малко приятели ...

няма време да позира още, следва още една малка промяна:

за нещастие на моите шкурки, капака се оказа пребоядисван и освен бялото трябваше да сваля и старата синя боя...
отне ми почти цял ден търкане...

[ Редактирано неделя 24 август 2014 - 17:23:40 ]

by ICE CUBE
Най-отгоре
snitch
неделя 24 август 2014 - 18:01:08

Капака чаках да ръждяса, но явно водното му е дошло в повече, затова го дополирах с още малко 2000 и малко паста за хром.. за мен е сполучливо и ще остане така.

Но все пак- предстоят още много промени до желаната визия и макар много от феновете на стари акули да ме критикуват за това, което ще направя с тази кола, мисля че ще мога да си позволя да имам една класика с изчистена визия и един рат проект, който да ме радва всеки ден...

by ICE CUBE
Най-отгоре
m408
неделя 24 август 2014 - 18:08:49
Човек да не ми се расърдиш ама си съсипал хубавата кола...
Не мога да го разбера това - готова кола да я развалиш и да я направиш сигански пазар.

[ Редактирано неделя 24 август 2014 - 18:10:50 ]
Най-отгоре
SounderJDM
неделя 24 август 2014 - 18:24:29
Регистриран потребител #5521
съобщения: 176
Доста труд и пот си хвърлил в тази кола, но си е заслужавало! На мен така ми харесва повече от предишният й вид. Всички вече действат на принципа ''хубави джанти и да лиже асфалта'', трябва малко разнообразие

[ Редактирано неделя 24 август 2014 - 18:26:46 ]
Най-отгоре
BukTop
неделя 24 август 2014 - 18:33:52
Регистриран потребител #368
съобщения: 2003
Аз смятам, че колата се развива в правилна посока! Мяркал съм я на снимки насам-натам и винаги много й се кефя!
Не знам кое точно й е съсипаното, няма нищо лошо в това, една кола да има индивидуалност. Като гледам, доста добре се поддържа и се полагат грижи за нея.
Ще чакаме развитие

ПП. Ще те помоля само, да качваш снимките на форумния сървър: -линк-
Най-отгоре
Отиди на страница  1 2 3 4 5 6 7 8 »  

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF