1
HOODRIDE-BG :: Форуми :: Projects :: Casual mode

<< Предишна тема | Следваща тема >>
Опел Вектра А
Отиди на страница  1 2 3 ... 16 17 18 »
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Темата е затворена
Автор Отговор
Мъро
вторник 30 юли 2013 - 15:13:46
Регистриран потребител #8
съобщения: 2670
От няколко дена се колебая дали да пускам тема,но сметнах че съм напреднал(макар и малко).
Да се запиша и аз сред творците
Та за тези от вас който не ме знаят - казвам се Мариян на цели 24г,от Плевен.

Малко инфо за бабата : 95г(фейслифт ) изпълнение GL(2х ел.стъкла,ел. огледала с подгрев,ел. шибидах,тонирани стъкла и стопове) 1.7тд-исузу(тотален мъртвец,но за момента ме устройва напълно).
Сдобих се с нея през 2007г,роднина ми я докара от Холандия на реални 284к от първи собственик.Претърпяла е челен удар,та бронята има цепнатина и лепено,фуга м/у предния капак и калниците,и десният калник е една идея по-тъмен от останалите детайли.
Изгубих снимките както я взех,но бе със железни 14" и леко провиснала броня... (нищо интересно демек).

Да минем на съществената част!

Ето няколко снимки в самото начало(2009).
На една от снимките се вижда капачката на резервоара,леко модната... боята бе почнала да се надига,та реших да изшкуря само надигнатото(по краищата остана малко боя,мисля че стана ефектно),в средата лепнах стикер на форума(бе малко не сполучлива партида,но и до ден днешен си е там!).
Един ден реших да сваля и боядисам решетката черна(гланц),добре стана,и в същия ден скочих в една грозна хралупа,та едната джанта леко се огъна... и сложих х2 железарки малко по-рано(на 4така снимка)

Очаквайте продължение...

[ Редактирано сряда 19 февруари 2014 - 17:44:14 ]

Който пие бира,зло не мисли!
Най-отгоре
Мъро
вторник 30 юли 2013 - 16:46:41
Както ще видите от следващите снимките,джантите бяха в ужасно състояние... не разполагах със средства за новите,та реших да оправя тези и се почна едно мъдрене,чудене,разглеждане и подбиране на цвят... дилемата беше адски трудна... и си казах че за най лесно,ще бъдат черни... уви обаче не срещнах нито един съмишленик на идеята... Почна се едно шкурене... зануляване на бордове... страхотия... Съвсем случайно се заговорих с един познат рисуващ графити,та той ми предложи нещо щуро и необичайно за нашата родина,а именно някакъв топъл/ярък цвят.
Крис направи някой друг фотошоп и на шега реших да е светло синьото от първата снимка... а въпросния познат ми предложи да направим и графит на калника,понеже един прекрасен ден на някой кретен/кифла не му е стигнало място и решил да се подпре в калника...
Уви не успяхме да се договорим с художника и идеята пропадна... Почнах на ново да си блъскам главата... докато една вечер Самуйл ме рече - "ми жълто бе,кво го мислиш?!"А аз бях адски скептично настроен!Но си казах - ще опитам,пък квот стане!
Тук е момента да отбележа че идеята за сиво жълтата концепция не е копирана от Пламен(АЕ86).До колкото помня,ги боядисахме с ден-два разлика!
Тъй като не разполагам с компресор се допитах до един познат имащ такъв,уж щяхме да свършим работа... но пак греда... та се принудих да използвам спрей... Навън бе около -10 и сняг до коляно,та всичко се случваше в мазата ми...

[ Редактирано вторник 30 юли 2013 - 16:48:50 ]

Най-отгоре
Мъро
вторник 30 юли 2013 - 17:00:05
Една от джантите бе готова за боя.Не разполагам с компресор,та попитах един познат... каза че няма проблем,но се покри... та пак греда... Спрея ми бе алтернатива.
Почнах да обикалям и да търся подходящо жълто... след малко сравнение го намерих.
Затиснах готовата джанта и почнах да ръся... Всичко се случваше на лампа в мазата ми под лампа.Съответно цвета седеше нещто средно м/у син,зелен и жълт
Изчаках зимата да отмине и последва монтаж... Е този цвят под лампа нямаше нищо общо с този на дневна светлина!А аз бях най щастливото к@пеле този ден Всичко грейна около мен
Още същия ден започнах останалите джанти усещайки пеперуди в стомаха си

Една позьорска на шприц

[ Редактирано вторник 30 юли 2013 - 17:05:22 ]

Най-отгоре
Мъро
вторник 30 юли 2013 - 17:21:07
Джантите бяха монтирани,но ми седяха постно... липсваше нещо...
Един ден седейки на един камък срещу нея и зяпайки я... ми дойде просветлние
Маската бе гланц и ми бодеше в очите,реших да я направя матова, и емблемата жълта.Капаците на огледалата бяха нещо от рода на сиво(няма толкова гнусен цвят...),рамената на чистачките пък бяха почнали да остават без боя... та се почна разглобяване,шкурене... и воала,вече започна да прилича на нещо

Пак неква позьрщина набързо

[ Редактирано вторник 30 юли 2013 - 17:22:16 ]

Най-отгоре
Мъро
вторник 30 юли 2013 - 18:24:10
Продължавам с пълна пара
До тук добре,но хралупите в калника бяха фрапиращи... Бях тръгнал да търся пружини и Асен съвсем случайно ми подмета че имал предни KW свалящи със 60мм.Офертата за тях бе нереално добра!
Повозих ги няколко дена в багажника,след което последва закупуване на нови дискове и накладки за отпред... и същевременно съчетах монтажите.
Предницата падна предоволно,да ще кажете може още,Но няма как тъй като излизането от пред блока ми си е приключение на тази височина!Не искам да мисля,ако я смъкна още кво ще става...
Отзад за момента стърчим В търсене на пружини съм!
Да отбележа че бях в еуфория цели две седмици... сън не ме ловеше и само зад волана сядах

Очаквайте продължение...

Най-отгоре
AE86
вторник 30 юли 2013 - 18:46:46
Регистриран потребител #370
съобщения: 335
Ма боже.Като ги съберем двата варела ще е епична гледка

"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин заставайки пред него се боиш да го отключиш." Walter Röhrl
Най-отгоре
Machinezz
вторник 30 юли 2013 - 19:06:20
Регистриран потребител #71
съобщения: 3135
Eee с тая стойка прилича на кола бре

Master yourself
Най-отгоре
Мъро
сряда 31 юли 2013 - 16:04:06
Да,да ще стане лудница ако ги наредим

Малко съм объркал реда,но тва е от мерак

Оригиналния плат на тавана бе провиснал,покафенял... та един ден случайно се сдобих от познат със един доста приятен на цвят плат - петролно синьо.
Ханс е преценил че самата "кора" е било по лесно да се направи от някаква смола и нишки... е няма такава смрад за чистене,но резултата си заслужаваше!
Уви обаче след 2 месеца,плата почна да се разлепва в задната част,та в скоро време му предстой ново залепване!
Лепих го със Селт,не го ползвайте!

Най-отгоре
Мъро
сряда 31 юли 2013 - 16:14:53
От доста време исках жълти фарове... сега бе момента да станат факт!
Самуйл и Калин лепят фолиото,аз ги снимам подскачайки от кеф

ПП:Не обръщайте внимание на двигателя,не си заслужава чистене

Най-отгоре
Krismars
сряда 31 юли 2013 - 17:39:20
Регистриран потребител #420
съобщения: 140
Много добра работа! Количката изглежда супер свежо. Според мен мигачите с едно оранжево фолио ще станат доста по-добре?
Най-отгоре
Отиди на страница  1 2 3 ... 16 17 18 »  

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF