1
Отиди на страница  1 2 3 4 5 »
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Автор Отговор
Chatterbox
сряда 24 април 2013 - 20:05:19
Регистриран потребител #343
съобщения: 46
Реших и тука да пусна една темичка, защото много ме радва , че хоода обединява всички маниаци независимо каква колата карат .

Казвам се Димитър и ще ви разкажа за моята кола
От доста време си търсех кола още дори и преди да имам книжка и бях си казал, че това няма да е бмв , а голф 2 GTI :p. Търсех доста време такива, но така и не успях да си харесам легенда. Все нещо ставаше в последния момент и не се получаваше. Докато в една мартенска вечер не отидох до един приятел да му оправям компютъра. Заприказвахме се за коли това онова и той каза, че има ли голф 2 TDI (момчето беше от Русе),
на мене ми светнаха очите. Казах му че го купувам ако е читав и идвам да го видя в Русе, но всичко това се случи чак юни понеже техните бяга в Германия и нямаше как да стане сделката . Той ми каза, че от ходова част и двигател е добре, но е стояла две години без да мръдне и нямала много лак ще видите тук там чукната все пак майка му я е карала (така ми каза той ) . Та юни след бала отидох до Русе след малко чудене и пазарлъци нещо се навих , пък какъвто ми е късмета , но от към двигател и ходова част беше наистина добре пък и парите бяха дост доста добри за този автомобил . Бях собственик на голф 2

Колата е GOLF II GTD с код SB , аз съм втория собственик в БГ , вност от Германия , взех я на много вероятно реалните км от 181k, цвят дъбово зелен много рядък май
Имаше си хидравлика, шибах, регулиране на фаровете, черно-червена хела, кожено табло, кожен волан ( останал полукожа ), кора под двигателя , долна разпънка , учудващото за мене е като махнах калъфите излезе плитко рекаро. Дадоха ми я с всички липсващи пластмаси от снимките + тези на кулера без една . Колата беше с лети джанти, които махнах за да мога да се прибера от Русе, че гуми реално нямаше. Получех оферта и за железа от снимката с капачки оригинални на vw бяха със зимни гуми и готови за слагане, а офертата и за тях беше добра . Та се прибрах снимах я и започна чудене, какво да го правя това нещо . Не бях карал досега дизел ама тоя нещо беше много пъргав и ми хареса доста, а и стоеше доста стабилно. Все още като кача някой ми казват, че това не може да върви толкова . Общо взето вълк в овча кожа . Нашите се зарадваха най-много майка ми каза да я прибирам в гаража да не я гледат съседите . Та колата

Една бърза фото сесия

Първата ми работа беше да я измия вътре вън да махна калъфите и да сложа гуми на летните джанти и без това ги имах

имах и капачки за тях

Идваше време, в който трябваше да ходя в кат, а предна броня и мигачи нямах. Глоби не ми се плащаха и се принудех да купя всичко нова броня, греда, мигачи , нож . По това време на годината аз такава броня втора ръка не успях да намеря. Още търся оригинална, че тая така и неуспях да я напасна като хората и стой малко не като за там
тука е вече с бронята и чакам за преглед

Смених всички консумативи и предния грил че нещо моя стоеше на криво, пък взе че и реглажа на фаровете тръгна

радиатора голямо прасе
И дойде първата ако мога да нарека фото сесия п.п повечето снимки ми са с телефона, че апарата даде фира преди доста време

та така лято се вървеше, както и голфа и бях доста доволен сложих си и някакво CD да дрънка и така ето още някоя друга снимка и да продължавам с части по колата
снимка на салона

Както повечето vw фенове неможех да се мина аз да нямам решетка без емблема, която по късно направих с кант ; )
Изпаднаха ми и едни BBS RZ от bmw e30 на добра цена и нямаше как да не ги взема

ето и някоя есенна снимка

Ето снимка на решетката с канта

Понеже ббските бяха 5 викам да пробвам да полирам едната пък да видя какво ще стане, че имах замисъл

горе долу се подочу и за зимата бях си оставил другите четири
Имах план за след зимата за някое друго подобрение, но преди нея си правих парното смяна на свещи и пак такива глупости.
През зимата горе долу ме изкара само имах малко проблем със слабия акумулатор ама и зимата мина добре с дизеловия автомобил
зимна занимавка

След края на зимата смених почти всичко по ходовата част да няма да хлопа и блъска. Прябваше и окачване да се сменя и хайде едни нови койлове закупени от форума

съборехме я на земята

и веднага фото сесия

забравих да спомена бях си купил стопове и jetta лайстна от един нисък колега стоповете направих червени , а лайстната още чака своя ред
Исках и оригинално гърне от гти и след търсене изпадна едно ново пак във форума и веднага го взех поизтърках го и преди една седмица го монтирахме барабар с една генерация на 55 мм от колекторите до него

имам и GTI волан от единична с всички части към него, който стана сигурно 5 месеца стой в нас и не съм го сложил ама да се надявам,че тая седмица ще го сложа

Преди седмица ми се случи случка и това избърза събитията за 15ките джанти някой реши, че колата е висока и ми наряза едната гума

наложи се да сложа пак 14, че не ми се назимаше с гумаджиий за зимните гуми

Тая седмица вече съм с 15те обути в гуми размер 185/55/15, боядисани и полирани ( има още какво да се желае ) . Навих гайките да мога да вкарам гумите ама май ще трябва да поизрежа ръбовете или малко калниците за да я пусна още долу . Ето майко снимки ида ви оставям

Това е за сега колата се прави на мен да ми харесва, приемам всякакви коментари :Д
Колата продължава да се прави лека по лека . Замислел съм едно пребоядисване . да сложа GTI пакет и разни други неща
Най-отгоре
BukTop
сряда 24 април 2013 - 21:58:58
Регистриран потребител #368
съобщения: 2003
Така ли ми се струва или днес към 17:00 те засякох по Сливница преди затвора?
Най-отгоре
Chatterbox
четвъртък 25 април 2013 - 00:22:06
не ти се е струвало
Най-отгоре
Weezy
четвъртък 25 април 2013 - 10:45:30
Регистриран потребител #208
съобщения: 342
Много добре.

VW Golf mk2 1.6 JP
Най-отгоре
garfild
неделя 28 април 2013 - 14:38:11
Регистриран потребител #326
съобщения: 492
Страхотен екземпляр, следя с голям интерес темата

Най-отгоре
lingerov
неделя 28 април 2013 - 19:23:43
Регистриран потребител #561
съобщения: 175
хихи значи на теб съм пращал частите ,а ББС-ките капачки нямат ли си?и ако искаш да я пускаш още що не търсиш 195/40,45 ,не се хвърляй на веждите от раз

Low 'N Slow
Най-отгоре
Chatterbox
неделя 28 април 2013 - 20:47:26

''На веждата ще взема само леко ръба,капачки нямам, а гуми не намерих такива...''

Като нямаш Кирилица,изчакай,докато се сдобиеш с такава и тогава пиши Я.

[ Редактирано неделя 28 април 2013 - 23:13:32 ]
Най-отгоре
Chatterbox
вторник 07 май 2013 - 22:19:32
Малко мърдане по през почивните дни колата :mhihi минах я с някаква абразивна паста колкото да има , сложих черно-червената хела , боядисах канта на решетката с цвета на джантите, свалих чистачката долу и по изрязах леко ръба на веждите за спорта :mhihi ето някоя друга снимка

Най-отгоре
DorkstaR
вторник 07 май 2013 - 22:52:40
Регистриран потребител #78
съобщения: 2478
Много добре е стнала... много.. тва с канта е станало супер !!!

Driving definitions: Understeer is when you hit the wall with the front of the car and Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and Torque is how far you take the wall with you.
Най-отгоре
Chatterbox
понеделник 20 май 2013 - 22:07:17
Някоя друга нова снимка

трябва да си направя стикер Chuck Norris was here

Най-отгоре
Отиди на страница  1 2 3 4 5 »  

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF