1
HOODRIDE-BG :: Форуми :: Projects :: Casual mode

<< Предишна тема | Следваща тема >>
Volkswagen Golf mk2 1.6 Diesel / OEM +
Отиди на страница  1 2 3 ... 24 25 26 »
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Автор Отговор
Weezy
петък 01 февруари 2013 - 17:36:16
Регистриран потребител #208
съобщения: 342
Здравейте на всички
Пускам тази тема, за да ви запозная с новата си играчка и работата по нея. Колата ще се развива сравнително бавно, поради липсата на финанси (ученик съм).
Та накратко за колата - ФВ Голф 2 1.6 чист дизел (55 к.с.), две врати, води се GL изпълнение, като екстри има само хидравлика, което ми е напълно достатъчно, че мноого мразя волана да се върти с две ръце
Като за начало смених термостат, защото колата въобще не загряваше, следователно нямах парно и разхода беше по-висок.
Ключ къси/дълги/мигачи, понеже късите ми бяха отказали и те, дясна неработеща чистачка също беше оправена

Взех и тампони за над амортисьорите, но не съм ги сменил още

Предстои и смяна на ляв шарнир и заден десен лагер на главината, но чакам да се постопли времето.
По купето няма никъде изгнило. Има на няколко места леки повърхностни ръждички, но и тях ще оправя, тъй като реших посоката, в която ще се развива колата да не е РАТ, колкото и да ме кефи. Колата ще бъде stock с леки доработки, като ще се стремя всичко да е с оригинални части. Естествено няма да се мине и без койлове и джанти. Джантите ще са 14 или 15 цола, железарки, разширени.
Ето няколко снимки на интериора

И отвън

Под капака

Търся си кора в перфектно състояние без дупки за говорители, че моята е яко крива

По принцип съм фен на решетки с два фара и тънки ребра (като моята на горните снимки), но реших че трябва да има малко разнообразие и ето резултата

Оригинална решетка Hellа, с оригинални малки фарчета Hella

В момента си търся оригинален спойлер за задния капак от GTI, както и широк нож..и още доста пластмаски по интериора които ми липсват или са счупени.
Това е общо взето, като се сетя нещо ще допълвам.

VW Golf mk2 1.6 JP
Най-отгоре
DorkstaR
петък 01 февруари 2013 - 17:56:12
Регистриран потребител #78
съобщения: 2478
Седи чудно със жълтиците.. Кефи!

Driving definitions: Understeer is when you hit the wall with the front of the car and Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and Torque is how far you take the wall with you.
Най-отгоре
CHOCHONE
петък 01 февруари 2013 - 17:59:20
Регистриран потребител #113
съобщения: 597
супер е голфа с здраве да си го джиткаш трябва му малко освежаване на пласмасите отвън,предната броня гледам много е изгоряла от слънцето,комбинацията от бяла кола+черни детайли винаги ме е кефила за какво си се ориентирал към този чист дизел да не го караш на биогориво

„Един Мерцедес-Бенц винаги трябва да изглежда като Мерцедес-Бенц”— Bruno Sacco
Най-отгоре
maniaka
петък 01 февруари 2013 - 18:31:55
Регистриран потребител #9
съобщения: 648
Какво ти трябва от интериора,да вида ако са останали някви части да ти ги дам.

Пред винкело всички са равни,пред ГолфО всички са бавни....
Най-отгоре
Weezy
петък 01 февруари 2013 - 19:50:42
За интериора си търся вратичката на жабката, пластмасата около ръчната, също и барче + пластмасата около ск. лост. Благодаря!
Колега Чочоне, предната броня е оригинално сива По принцип доста рядко се срещат, затова мисля да сложа черна, а като ми изпадне задна сива, ще сложа сивите. Ориентирах се към чистия дизел, заради здравината на този мотор, евтината поддръжка и разхода най-вече:)

VW Golf mk2 1.6 JP
Най-отгоре
Smotanstunt
неделя 03 февруари 2013 - 15:20:42
Регистриран потребител #500
съобщения: 19
градски като се затопли ако искап може да я видим как ще изглежда с тези 17ки
Най-отгоре
Weezy
неделя 03 февруари 2013 - 18:14:31
Добри, на 2-ка 17-ки нещо не ме кефи как стоят, ама ако толкова настояваш, ще ги пробваме, не е проблем

Днес беше ден за освежаване на брони, вежди и решетки :mhihi
Оказа се, че предната ми броня не е оригинално сива, а черна, но е пръскана с нещо и като я минах с пистолет за горещ въздух, стана на петна :banghead отдалеч не се забелязва, но като се доближиш си личи, та ще сменям предна броня, по-нататък.
Задната стана почти перфектно, като за първи опит, с такова нещо.

Веждите също станаха долу-горе добре, но задните ще ги смемям, тъй като се счупени.

Вчера колегата stefan4o ми даде един спрей уж за брони, и днес реших да го изпробвам, но не върху броните, а решетката
Пръснах първо решетката с 2-та фара, и резултата беше УАУ, адски много ми хареса и като за първи опит в бояджийството, смятам че се справих добре :mrgreenfun

Това е спрея

Така и така бях започнал, реших да пръсна и другата решетка, защото и тя беше избеляла

Реших да не си играя да слагам лайстната под фаровете, тъй като ще слагам от Jetta, засега.
А старата лайстна, така и така беше супер зле, реших да я ръждясам, но не съм я изтъркал все още цялата, че се стъмни

VW Golf mk2 1.6 JP
Най-отгоре
markas
неделя 03 февруари 2013 - 18:46:06
Регистриран потребител #441
съобщения: 588
Много добре се справяш колега. Относно броните мога да ти дам идея Отиваш на магазин за автобои и питаш за структура. Подобно е на черен мат но прави ефекта на пластмасата както е била оригинално. Ако броните нймат големи дефекти само ги мини с шкурка 320 или скоч и пръскай структурата. Броните и веждите ще станат като нови

Нека следваме мечтите си.
Най-отгоре
Machinezz
неделя 03 февруари 2013 - 19:40:48
Регистриран потребител #71
съобщения: 3135
Ефекта е поразителен,но да знаеш,че горещия въздух не е решение,след няколко месеца пак избледнява,трябва си структура.

Master yourself
Най-отгоре
Weezy
вторник 12 февруари 2013 - 12:15:18
Хмм, повечето снимки от темата са изчезнали

VW Golf mk2 1.6 JP
Най-отгоре
Отиди на страница  1 2 3 ... 24 25 26 »  

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF