1
HOODRIDE-BG :: Форуми :: Projects :: Trikes, bikes and others

<< Предишна тема | Следваща тема >>
DTF (Drift Trike Family) [Rat vs Stance]
Отиди на страница  1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Автор Отговор
justanother
четвъртък 24 януари 2013 - 12:54:12
Регистриран потребител #391
съобщения: 291
Здравейте момци. Ще ви представя едно проектче, което е вече в ход за Drift Trike.

Зарибявката се почна откакто се появи темата:
-линк-

Естествено се запалих и аз да си зглобя такова животно. И ето, че малко по малко нещата се задвижиха. Посъбрах известно количество чаркове и железа.

- стара рамка от байк със скъсано задно ухо
- вилка от балканче
- кормило с колче пак от балканче (колчето претърпя скъсяване а кормилото го смених с такова от байк)
- стоманена капла 20'' от широките, главина, спици, гума и тн.

Снимки на зглобяването на каплата нямам, но тя все още не е довършена защото се оказа че шината е за 24 спици а главината е за 36 и ми се въртят едни щуроти да пробия допълнителни отвори и тн ... повече по натам в темата.

Поръчах си и две колелца от Добружа КИТ:
-линк-
Пристигнаха за 2 дни и съм супер доволен. Имат си лагери им дават 200 кила на динамично натоварване ... което мисля че ще е достатъчно.

Но стига приказки ето и малко снимков материал на гореописаните чаркове:

[ Редактирано сряда 27 март 2013 - 01:35:39 ]

Най-отгоре
justanother
четвъртък 24 януари 2013 - 14:22:30
Естествено почти веднага се заех да зглобя задната ос. Имах под ръка един метален крак (от маса ли беше не помня) с диаметър към 3 см. Резнах го на нужната дължина (Ще проверя колко беше и ще го добавя по късно). Кракът си имаше едни пластмасови втулки с които стъпва на земята. В тях имаше резба М8 за краче. Разширих отвора до 12 и навих една шплика М12 за ос като минава през цялата тръба. Затегнах от двете страни с гайки и в общи линии оста е готова. Отвора на лагерите на колелата е точно 12 мм и просто ги поставих на оста и с още по две гайки и задната ос е готова за следващия етап.

Последва пробно зглобяване на всичките налични чаркалъци да се види кое как седи и съответно размери наклони и тн. На снимките по долу с евиждат нещата за които говоря.

Знам че снимките са кофти но в момента разполагам само с телефона. Фотото е на ремонт като се надявам до края на седмицата дае в мен и следващите снимки да са както подобава.

Най-отгоре
justanother
четвъртък 24 януари 2013 - 14:36:00
След като одобрих ъглите, които се получават, се пристъпи към следващата стъпка. Рамката беше обрязана от излишните тръби и веднага последва пробно зглобяване да проверя дали всичко е ок. Предположението беше правилно и преминах към усилването на рамката ... защото в този си вид ако седна и ще я огъна на момента (все пак съм към 80 кила)

Добавих втора тръба към челото на рамката като ползвах една тръба от градинска ограда и аз не знам откъде останала. и съответно още 2 по тънки тръби към задната ос за да стане всичко завършено и здраво.

В момента чакам едно приятелче да се освободи за да му занеса рамката да я заварим и да продължавам по нататък.

Ето и снимките да се види нагледно:

[ Редактирано четвъртък 24 януари 2013 - 14:36:58 ]

Най-отгоре
BukTop
четвъртък 24 януари 2013 - 19:05:37
Регистриран потребител #368
съобщения: 2003
Много яко!
После задължително клипове в действие
Най-отгоре
Tony
четвъртък 24 януари 2013 - 20:42:28
Регистриран потребител #4
съобщения: 2853
Даа придобива вид

висете отпуснато
Най-отгоре
wicked
четвъртък 24 януари 2013 - 22:56:33
Регистриран потребител #752
съобщения: 791
Лудница! Ако се сглоби и една лагерница от остатъчните материали...

Глухите ослепяват, слепите оглушават, сакатите - умират. . . а на останалите им миришат краката!
Най-отгоре
justanother
петък 25 януари 2013 - 08:59:05

wicked написа ...

Лудница! Ако се сглоби и една лагерница от остатъчните материали...

Аз лагерница си имам ... но ако ще говорим за лагерници нека да е в другфата тема:
-линк-
а не тук.

По темата ... Трайка другата седмица трябва да отиде за заварки ... след което се започва вече сериозното развитие ...

Най-отгоре
justanother
вторник 29 януари 2013 - 21:55:44
Има новини по темата .. утре в обедната почивка ще ходя до моя човек да оставя рамката да я заварят. Тая събота и неделя свалих боята където ще се заварява за да не пречи. Направих един временен стенд за да е всичко точно и да не се чудят момците кое къде и как трябва да бъде. Нядявам се до няколко дни да е обратно при мен. Най хубавото е, че си взех фотото и снимките вече няма да са толкова дразнещи:

Най-отгоре
Tony
вторник 29 януари 2013 - 22:45:55
Регистриран потребител #4
съобщения: 2853
Мен само шпилката ме притеснява. Тия новите немам идея от какво ги правят ама мноо лесно се деформират. Ше се изкриват според мен тия рамена. Дано съм лош пророк ама наскоро ползвах такива и се оказаха мноо меки. Виж немо ли да намериш некоя стара и изпитана. Не мое да немат и стругарите около теб. Тук напреженията ше са мноо по-големи от на лагерницата с тия големи рамена и ъгли. И според мен укрепи задното окачване с по един триъгълен профил от двете страни.
Супер става. Стискаме палци

[ Редактирано вторник 29 януари 2013 - 22:47:18 ]

висете отпуснато
Най-отгоре
Dwarf
сряда 30 януари 2013 - 14:10:37
Регистриран потребител #7
съобщения: 1187
Е като ги изкриви тамън ще стане хелафлуш

Най-отгоре
Отиди на страница  1 2 3 4 5 6 7 8 9 »  

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF