1
Отиди на страница  1 2 3 ... 23 24 25 »
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Темата е затворена
Автор Отговор
wicked
четвъртък 10 януари 2013 - 16:35:29
Регистриран потребител #752
съобщения: 783
Здравейте!
Това е колата и грозноватият й собственик преди няколко месеца:

Шкодилакът дойде при мен преди 5-6г. - кофти пребоядисан (разбирайте боя на шупли и по гумените уплътнения, криви "изправяни" детайли), с мръсна тапицерия, счупени или липсващи чарколяци по ин- и екстериора. С времето сума народ се изреди да си подостри ключовете, да си отвори вратата или направо да спре колата си в моята и съвсем ми се отщя да правя каквито и да подобрения по външния й вид(колата не беше с пълно каско), така че следях технически да е изправна и да не ме оставя по пътя. Един ден, както си четях сп. Maxim в кенефа попаднах на статия за рат-тунинга и си викам:", Халелуя, те т'ва е!" и започнах да кроя планове как да си направя колата още по-непродаваема. Преди месец, докато си търсих нови обувки попаднах на тоя агент:

Ооо, явно има и други идиоти на тая тема, които са имали смелостта (или непукизма) да покажат своите виждания в общество на пернишкия тунинг, бакшишите и "мо'е-да-не-ям-ама-да-карам-бегачка", разрових се и попаднах на hoodride-bg.com обществото. Честно казано вие и вашите проекти (повярвайте ми, всичките ви ги разгледах!) ми дадохте тласък да подхвана промените по-долу, така че цунки и благодарско!

Джантите бяха дотолкова в ръжда, че гумата не лягаше като хората върху тях и изпускаха, така че минаха през пясък и боя, за да стане това:

Калникът беше изкривен веднъж от един разносвач на пици, който заби колата си в моята, а след това на Градина един джип го дооформи, та процедирах така и чакам да се оцвети:

В общ план това е до момента:

Има и други болни идеи на път (убедих се, че тук има доста хора с диагнози, така че ако имате хрумки/забележки, ще се радвам да споделите )

[ Редактирано петък 11 януари 2013 - 12:00:06 ]

Глухите ослепяват, слепите оглушават, сакатите - умират. . . а на останалите им миришат краката!
Най-отгоре
BukTop
четвъртък 10 януари 2013 - 16:59:25
Регистриран потребител #368
съобщения: 2003
Радвам се, че сме те "подхлъзнали"
Супер е Шкодилака!
Пламъците много ме кефят, задължително да качиш снимки, като ръждясат.
Иначе идеите сами ще си дойдат с развитието на колата, тя сама ще си покаже на къде отива. Според мен, най-яките неща стават, когато ти е хрумнало на момента и почти "инстинктивно" си се хванал и си го направил. Наскоро попаднах на интересна мисъл: "If everything’s going according to plan, there’s a good chance nothing remarkable is getting done." Та, схващаш на къде бия.
Най-отгоре
Filip
четвъртък 10 януари 2013 - 17:58:59
Регистриран потребител #621
съобщения: 320
шкодилакът е супер , за идея мога да ти дам само да сложиш жълто фолио на халогените . С тази цветова гама на жантите си плаче за по ретро излъчване

[ Редактирано четвъртък 10 януари 2013 - 19:21:18 ]

Колкото повече ,толкова повече. казал Мечо Пух(и умрял от свръх доза )
Най-отгоре
DorkstaR
четвъртък 10 януари 2013 - 18:25:37
Регистриран потребител #78
съобщения: 2478
Добре дошъл!
Калника е станал зверски добър... само да избие малко ръждица и ще стане болница ! Жълтото фолио на фаровете ще е добра добавка към ръждивия пламък..

Driving definitions: Understeer is when you hit the wall with the front of the car and Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and Torque is how far you take the wall with you.
Най-отгоре
Machinezz
четвъртък 10 януари 2013 - 19:20:36
Регистриран потребител #71
съобщения: 3135
Идеална ше стане направо!

Master yourself
Най-отгоре
Tony
четвъртък 10 януари 2013 - 22:46:03
Регистриран потребител #4
съобщения: 2851
Супер е Шкодилака. Мноо ме кефят по-нов дизайн на кола в съчетание с ретро и лек рат. Май истината си е ,че джанти в червено и бело нема кво да ги бие по излъчване. Супер е. Радваме се че пРопадна между нас .
Чакай ,че се отплеснах - та да си продължа мисълта..... Хммммм кво беше......
Ааа кефи ме идеята на Явор само без малтийски кръстове че мноо се изтъркаха верно. А едно свестно ууди как ми се иска да вида наистина и спървата снимка дето си я фанал вълната не моа да вида по-добра идея от сърфистко ууди стайл.
И ше зема да ти преместа темата в хард по мое си усмотрение съвсем скоро , ама разчитам да не ме злепоставиш . Приеми го като чалъндж

[ Редактирано четвъртък 10 януари 2013 - 22:52:36 ]

висете отпуснато
Най-отгоре
wicked
петък 11 януари 2013 - 03:27:44
Еее, че готини отговори!:)

ВикТор, много си прав, има много смисъл в тая мисъл

Filip, фаровете засега няма да пожълтяват, щот' им са се матирали стъклата и без това и 'ептен няма да се вижда с тях нощем (а и цветово не ми се връзват нещо...)

DorkStaR колата ти е болница!

Machinezz, мерси за "кирилизацията" на идеите!

Днес си говорих с пича при който си правя колата - отскоро боядисва детайли в различни десени - дървении, карбони, змийски кожи и всякакви щуротии - както се прави "махагона" в интериора на по-"баровските" возила(кисне ги във вана с вода, залепва примерно едно "махагон" фолио-шаблон, след това ги боядисва в цикламено розово?!). Та го разпитах за старо-американско-семейно-комби-дървенията и би могло да се боядиса нечовешки, но излиза с пъти по-скъпо от фолиране (което ми се върти в главата от доста време, ама като го видях сега на картинка - с това светло дърво - стои фамозно!).

Мястото за малтийския кръст е супер, но няма да е кръст засега:) На първо четене ще заръчам един леко банален и модифициран стикер и ще туря един байряк - станат ли, ще докладвам.

Тony, challenge accepted!

[ Редактирано петък 11 януари 2013 - 12:02:12 ]

Глухите ослепяват, слепите оглушават, сакатите - умират. . . а на останалите им миришат краката!
Най-отгоре
lancer4o
петък 11 януари 2013 - 10:39:53
Регистриран потребител #451
съобщения: 228
Не знам стъклата на фаровете дали са стъкла или са пластмасови, но 3М имат една много добра пастичка. За около 5-6лв си вземаш 100гр. и ще има да си търкаш фаровете цял живот. Иначе много ми харесва пламъка на калника! А преди да бързаш да боядисваш, според мен първо удари едно фолио да добиеш представа кое как седи и като си решил на 100% боядисвай.

Най-отгоре
wicked
петък 11 януари 2013 - 11:59:45
lancer4o написа ...

Не знам стъклата на фаровете дали са стъкла или са пластмасови, но 3М имат една много добра пастичка. За около 5-6лв си вземаш 100гр. и ще има да си търкаш фаровете цял живот. Иначе много ми харесва пламъка на калника! А преди да бързаш да боядисваш, според мен първо удари едно фолио да добиеш представа кое как седи и като си решил на 100% боядисвай.

Мерси lancer4o, фаровете са пластмасови, грапави на пипане (тези на таксиджийските шкоди даже не са толкова измъчени). Има вариант да се полират и след това да се лакират (иначе, както казваш, ще се пилят отново и отново), но още не съм го решил Иначе се отказах от боядисването, но има ли дървения - ще е 100% оригинално самозалепващо се турбо фолио за допълнителни 20kW мощ! Даже ми се въртеше идеята предния капак да бъде "дървен", напук на карбоно-зависимите!

Най-отгоре
BukTop
петък 11 януари 2013 - 12:20:10
Регистриран потребител #368
съобщения: 2003
Избери някакво тъмно "дърво", че да се връзва с ръждата
Най-отгоре
Отиди на страница  1 2 3 ... 23 24 25 »  

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF