1
HOODRIDE-BG :: Форуми :: Projects :: Casual mode

<< Предишна тема | Следваща тема >>
VW Golf IV 1.6 AKL Dona Perfecta
Отиди на страница  1 2 3 ... 17 18 19 »
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Автор Отговор
zarka.zlobarka
четвъртък 12 юли 2012 - 03:22:21
Регистриран потребител #595
съобщения: 60
Здравейте! С удоволствие ще ви покажа развитието на един обикновен Голф4, поверен в моите ръце, от един много скъп човек за мен, който за съжаление вече не е между живите .. Такава беше визията на колата есента на 2010г., когато взех книжка.

Заедно с нея изкарахме една страхотна зима на 2011г. с доста приключения по завоите на Шипка ...

в следствие на които се сдобих с няколко леки козметични забележки по външния й вид.
В началото, стоковата й визия ми беше напълно достатъчна, но с течение на времето и с промяната на кръга от хора около мен, взех да си променям мнението и да си намислям разни модификации. Снега се стопи и взех да осъществявам плановете си. Първо се сдобих с чисто нови джанти BORBET 17" с гуми 215/45.

Mежду другото го оборудвах и с ксенонови светлини. Не след дълго ми дойде идеята за розови спирачни апарати и заедно с моя приятел ги боядисахме. Като цяло нищо ново под слънцето, но самият им цвят правеше колата отличителна. И тогава реших да я кръстя с името Dona Perfecta, което си има своя дълга предистория, която ще ви я спестя.

Спойлерът на задното стъкло беше следващата ми модификация по външния вид на колата.

След това реших да отстраня един от белезите на зима 2011г. - смених оригиналната предна броня с R32 look броня.

Въпреки цолажа на джантата, определено стойката на колата не изглеждаше, както подобава. Реших да направя нещо по въпроса, и сбогувайки се с досегашната що годе прилична возия на колата, я качих на спортни пружини FK 40/60.

С цел да наблегна на женска и оригинална визия с доста ровене по сайтовете, намерих това което търсех - подходяща картинка за лепенка на предния капак.

И чак след всичко това, дойде време за отстраняване на козметичните проблеми по външния вид на Dona Perfecta.

И докато Голфа беше в сервиза, аз продължавах да работя по въпроса за по-добра визия. Дойдоха поръчаните дни по-рано диодни стопове и добавки към емблемата "VW devil emblem". И ето резултата след поставянето им:

Дяволските рога не се задържаха дълго време на задния капак. Нещо ми биеха на цигания.
Въпреки пружините нещо пак не ми се връзваше и реших, че проблема идва от джантите. И понеже съм си късметлийка, си намерих 18ки на доста прилична цена и за отрицателно време бяха на колата.

Това до момента е крайният резултат. Замислила съм още няколко дреболийки, който скоро време ще осъществя.

Ето как от един обикновен на визия Голф, със сантиментална стойност за мен, става доста забележителна и необикновена кола, която се надявам, живот и здраве да продължавам да карам безаварийно!

[ Редактирано петък 15 ноември 2013 - 12:46:31 ]
Най-отгоре
Trabaduri
четвъртък 12 юли 2012 - 03:28:32
Регистриран потребител #588
съобщения: 14
Чаровният Голф .. и момичето с развинтена фантазия една добре разказана история добре дошла в форума

[ Редактирано четвъртък 12 юли 2012 - 03:29:02 ]

Слагам нови пружини.. на тея тъмни години (изчезвам викай ми Ходини)
Най-отгоре
BONKING
четвъртък 12 юли 2012 - 03:33:19
Регистриран потребител #476
съобщения: 343
Много хубав резултат ! За пръв път виждам женска кола, не издрана ами окрасена и снижена
Най-отгоре
Monza_E
четвъртък 12 юли 2012 - 09:22:36
Регистриран потребител #38
съобщения: 137
Да определено голфчето е доста интересно и красиво, но сякаш ако джантите бяха ббс с борд щеше да е по злобно. Едно ми е интересно. С какъв мотор е количката? А сега се загледах и видях, извинявам се.

[ Редактирано четвъртък 12 юли 2012 - 09:56:58 ]

Най-отгоре
Machinezz
четвъртък 12 юли 2012 - 10:12:50
Регистриран потребител #71
съобщения: 3135
Добре дошла!
Изключително много се радвам,че има и дамско присъствие сред нас и то с такива интересни идеи за колата си,рядко срещана комбинация!
Предполагам темата ще се следи с огромен интерес,ако има с какво да съдействаме,винаги сме насреща!!
Успех и весело изкарване!

[ Редактирано четвъртък 12 юли 2012 - 11:04:46 ]

Master yourself
Най-отгоре
sfecki
четвъртък 12 юли 2012 - 10:52:02
Регистриран потребител #592
съобщения: 11
ако ги нямаше цветята не бих казал че толкова подържана и добре изглеждаща кола може да я кара жена БРАВО )))
Най-отгоре
ThuGShosho
четвъртък 12 юли 2012 - 11:16:31
Регистриран потребител #266
съобщения: 212
Ехеее ко стана тук...супер несъм и очаквал да видя това момиче точно тук в този форум..Радвам се за което ! Успех за напред с колата Доста различен голф спрямо другите е !

Най-отгоре
vackooo
четвъртък 12 юли 2012 - 11:46:50
Регистриран потребител #211
съобщения: 352
Браво,ти заслужаваш големи поздравления!Рядко се срещат жени,които така да държат на своите автомобили.Дотук си постигнала доста прилична визия.Имам само един съвет(препоръка)Сложи му едни койлове,не са много скъпи,но пък за сметка на това можеш да си регулираш височината според джантата,и визията коренно ще се промени.Късмет и да продължаваш все така
Най-отгоре
AE86
четвъртък 12 юли 2012 - 11:58:03
Регистриран потребител #370
съобщения: 335
Еми и аз да похваля колежката за добре изглеждащата кола Браво.Гледах по-нагоре някой спомена BBS Еми една идея --->

"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин заставайки пред него се боиш да го отключиш." Walter Röhrl
Най-отгоре
Trabaduri
четвъртък 12 юли 2012 - 12:35:49
Регистриран потребител #588
съобщения: 14
Golfa е н1 спрямо другите е Passata е малко по хубав нали Алекс

Слагам нови пружини.. на тея тъмни години (изчезвам викай ми Ходини)
Най-отгоре
Отиди на страница  1 2 3 ... 17 18 19 »  

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF