1
Отиди на страница  1 2 3 »
Редактори:Chris, DorkstaR, Tony, Dwarf, maniaka, BukTop, Tomekk, wicked, tokercho
Темата е затворена
Автор Отговор
Chris
сряда 04 април 2012 - 20:44:59
Регистриран потребител #1
съобщения: 3995
Хайде, започнах с подготовката за Саранци, или иначе казано - филмът "Полирани джанти"

Всички знаете как се сдобих с тях. След като Иван (justanother) ги пусна в продажба, Тони ми направи уникален подарък. Все още не знам как да изкажа благодарността си за това...

Получих ги в този вид...

Ето какво беше свършил Иван... страхотна работа!
"justanother" написа ...
Свалена боя ... шкурки от 280 до 2000 водна и полиране с пасти Унипол с машина.Засега само едната джанта може да се каже, че е готова. По другите 3 има още работа с полирпастите и да се пръснат вътрешните елементи в черно.

И днес е денят, в който аз поех щафетата.
Първо събрах наличното въоръжение:

Разликата се забелязва, нали? Едната джанта е просто уникално красива...

Очакванията - останалите 3 да заприличат на първата! В следващия пост ще покажа какво сътворих днес...

Най-отгоре
Chris
сряда 04 април 2012 - 21:16:49
Ето и същинската част от полирането.
Купих две пастички за полиране. Като номерация - 4 и 2.
Взех си една почти неизползвана, но много прашясала полир машина. Купувахме я с чичо ми и баща ми преди около година-две. С нея имам една кутия неизползвани кичета.
В кутията намерих и малки кичета, които се слагат на шлайф машина. Затова си взех и шлайфмашината, защото е бързооборотна и ще ми спести доста търкане и нерви. Също е по-удобна за труднодостъпните места.

И започнах... нямам много снимки от работата, защото се омазах яко с алуминиева киша...

Ето какво се случи с първата жертва, когато започнах да търкам с паста номер 2...

В пастата има абразиви и джантите се матираха яко. В началото се притесних, но след като забърсах кишата и видях, че всички драскотинки от шкурките са изчезнали се успокоих.
Оставаше само да мина с по-финната паста, за да придам блясък.

След малко търкане с финната паста:

Като за 2 часа съм много доволен! Но има какво още да се желае...

Утре след работа, филмът продължава...

Най-отгоре
Tony
сряда 04 април 2012 - 21:22:42
Регистриран потребител #4
съобщения: 2851
Супер . най накрая ги почна. Иска си мноо бачкане тва полиране, да не говорим колко ше се изкривиш и докато боядисаш черното . Ама па Убавите неща искат мноо работа. Само у Перник го моауат без рауата .
Давай давай. Винаги началото е леко обезкуражавощо и плашещо ама виж , че стават нещата

висете отпуснато
Най-отгоре
Chris
сряда 04 април 2012 - 22:16:25
Забравих да кажа, че на последната снимка обработваната от мен джанта е близката. Стана почти като другата, но иска още малко игра.
Боята не ме притеснява, ще се справя. Но започнах да се замислям за матирано черно, или нещо от добре познаите изкрящи, разчупени цветове ... но това е идея само в главата ми, или на photoshop... най-вероятно ще си остане семплото и стилно черно.

[ Редактирано сряда 04 април 2012 - 22:24:17 ]

Най-отгоре
BukTop
сряда 04 април 2012 - 22:33:18
Регистриран потребител #368
съобщения: 2003
Матираното черно е добър вариант, ще контрастира с полираното.
Най-отгоре
Machinezz
четвъртък 05 април 2012 - 15:07:40
Регистриран потребител #71
съобщения: 3135
Много добра работа,за Саранци ше си бляскааав...

Master yourself
Най-отгоре
Chris
неделя 08 април 2012 - 09:23:33
Ще съм бляскав... намислил съм и други неща за колата, които ще направя преди партито, но тема ще има след него.

Да не съм офф...

След поредното търкане, ги изплакнах с вода, само вода, че нямах никакви препарати под ръка. От варовика във водата обаче като изсъхнаха станаха на петна. Умях от яд и веднага към бензиностанцията - взех си едно Turtle за почистване на джанти...

...и сега вече няма петна

Ей, Тони, в какъв филм ме вкара

п.п.
Спрях се на 2 варианта за цвят между спиците. Единият е черен мат, а другият е едно черно с перлички в него, много интересно стои, но не искам да стане прекалено тунерско... Все пак до края на деня ще реша и ще взема един от двата...

[ Редактирано неделя 08 април 2012 - 09:27:53 ]

Най-отгоре
Tony
неделя 08 април 2012 - 20:37:02
Регистриран потребител #4
съобщения: 2851
Черен мат черен мат. А мен не ме питайте как си пата от варовик. Тука на сарансбург една кана за вода издържа до 3 месеца. Бойлера и той сдаде багажа вчера, добре, че бех зел нов така или иначе. Давай имаш още мноо да търкаш Крис

висете отпуснато
Най-отгоре
justanother
петък 13 април 2012 - 16:38:15
Регистриран потребител #391
съобщения: 291
Хоп ... да се абонирам и аз за темичката ... Продължавай в същия дух ...

Най-отгоре
Chris
петък 20 април 2012 - 18:18:35
3 дена почивка... да отметнем малко дейност!

Днес започнах да свалям старата боя, която пада учудващо лесно До края на уикенда ще са черни между спиците. Още се двоумя между мат и гланц... Вчера в обедната почивка вместо да ям, разглеждах рафта със бои и спрейове в Баухаус.

Най-отгоре
Отиди на страница  1 2 3 »  

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF